Sports
Hokejs

“Kurbada” pieredze pret “Zemgale/LLU” karstajām sirdīm – sākas Latvijas hokeja fināls0


“Kurbads” uzbrucējs Edgars Brancis (iemetienā pa labi) pagājušajā gadā Latvijas čempionāta finālsērijā iemeta zelta ripu un arī šogad cer uz pozitīvu iznākumu.
“Kurbads” uzbrucējs Edgars Brancis (iemetienā pa labi) pagājušajā gadā Latvijas čempionāta finālsērijā iemeta zelta ripu un arī šogad cer uz pozitīvu iznākumu.
foto: hkkurbads.lv

Latvijas hokeja čempionāta finālu šovakar kā izteikti favorīti sāks pašreizējie čempioni “Kurbads”, bet oponentu “Zemgale/LLU” jaunais kolektīvs centīsies sarūpēt vēl vienu pārsteigumu.

Pirmās divas spēles šovakar un rīt notiks “Kurbada” pērn atklātajā hallē Rumbulā, bet nākamās divas piektdien un sestdien Jelgavā. Cīņa ritēs līdz četrām uzvarām.

Abas vienības pusfinālu pārvarēja pēc mazliet atšķirīga scenārija – “Kurbads” piecos mačos, demonstrējot ļoti rezultatīvu hokeju, apspēlēja “Liepāja/Optibet”, bet “Zemgale/LLU” sarūpēja lielu pārsteigumu, sešos mačos tiekot galā ar regulārā turnīra uzvarētājiem “Mogo” un pirmo reizi iekļūstot finālā.

“Kurbada” galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis pirms izšķirīgajām cīņām atzina, ka ar medijiem nevēlētos runāt, vien norādīja, ka jelgavnieku iekļūšana finālā neesot pārsteigums. Jā, pirms sērijas šādu iznākumu nebūtu prognozējis, bet redzētais laukumā liecina, ka rezultāts ir likumsakarīgs. Zīmīgi, ka vēl pirms gada Macijevskis finālā gāja laukumā un cīnījās pats, bet nu var atnest klubam otro titulu jau esot citā ampluā.

“Pusfinālā mums gāja ļoti labi, guvām daudz vārtu. Priecē, ka ieguldītais darbs atmaksājas sezonas izskaņā. Emocijas grūti noturēt visu laiku vienādā līmenī, mums bija arī Kontinentālais kauss,” runīgāks bija “Kurbada” prezidents Andis Pikāns, piebilstot, ka viņa komandas pluss ir pieredze, tostarp tā, kas iegūta negatīvajos brīžos. Šis vienībai ir piektais Latvijas čempionāta fināls pēc kārtas, bet pirmie trīs tika zaudēti katru reizi citai vienībai. Viņš atzina, ka “Mogo” kā pretinieks skrējienā pēc zelta būtu neērtāks, tomēr kronēt sevi par čempioniem būtu pāragri: “Galvenais ir nenovērtēt pretinieku par zemu. Jābūt gataviem jaunai enerģijai un noturēt savu līmeni.”

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Haralds Vasiļjevs decembrī pārcieta insultu un komanda cīņu par titulu velta viņam. “Vērojama pozitīva dinamika, bet atlabšanas process ir lēns un garš, vajag daudz pacietības,” sacīja Vasiļjeva aizvietotājs Valērijs Kuļibaba. Pusfinālā pret “Mogo” viņu trumpis esot bijusi jaunība – izdevies pretiniekiem uzspiest ātru, agresīvu hokeju. Salīdzinoši “Kurbads” ir vēl vecāka komanda – vidējais vecums 28 gadi, bet jelgavniekiem – 22, turklāt pieredzējušākais spēlētājs un kapteinis Valentīns Feoktistovs izkritis no ierindas traumas dēļ. Uz sērijas otro pusi gan viņš, iespējams, atgriezīsies ierindā.

“Sezonas laikā zaudējām piecās no sešām spēlēm gan pret “Mogo”, gan pret “Kurbadu”, tā kā nevar teikt, ka kāda no šīm komandām mums būtu ērtāka vai neērtāka. Pēc sastāva “Kurbads” ir stiprākā vienība Latvijas čempionātā, spēlētāji ar lielu pieredzi KHL un pat NHL. Tomēr titulus izcīna nevis uzvārdi, bet gan raksturs un ticība,” atgādināja Kuļibaba. Augstu vilni noķēris jelgavnieku vienīgais leģionārs baltkrievu uzbrucējs Ivans Ribčiks, kurš ar sešās spēlēs iegūtiem deviņiem punktiem (8+1) ir izslēgšanas spēļu rezultatīvākais hokejists, tāpat paļauties var uz abiem vārtsargiem Rihardu Cimermani un Reini Petku.

“Pretiniekiem ir ļoti labs uzbrukums, taču tāpat kā katrai komandai arī viņiem ir vājās vietas. Centīsimies tās izmantot. Daudzus jau esam pārsteiguši, bet ar iekļūšanu finālā vien negribam samierināties,” Valērijs Kuļibaba cer uz interesantu sēriju.

LA.lv