Sports
Hokejs

“Kurbads” frizēs hokeja čempionus no Spānijas, Islandes un Ukrainas0


“Kurbada” spēlētāji priecājas pēc vārtu guvuma.
“Kurbada” spēlētāji priecājas pēc vārtu guvuma.
Foto: “Kurbads”

Trauksmes signālu neredzu, bet savu spēli mēģinām sakārtot – tā pirms Kontinentālā kausa otrās kārtas, kas šajā nedēļas nogalē risināsies Rīgā, atzīst Latvijas hokeja čempionvienības “Kurbads” galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis, kuram Kontinentālajā kausā padomus dos pieredzējušie speciālisti Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs.

“Kurbads” Kontinentālo kausu savā hallē uzņem otro oktobri pēc kārtas un šoreiz sacentīsies ar Agireiri “Vikingar” no Islandes, spāņu Sansevastjanas “Txuri Urdin” un Ukrainas komandu Doņeckas “Donbass”, ko vada kādreizējais Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Jūliuss Šuplers. Nākamajā kārtā iekļūs tikai pirmās vietas ieguvēji.

“LA” sazvanīja Macijevski brīdī, kad viņš bija frizētavā. “Frizūra gatava. Jāpadomā taču arī tādā ziņā, jo būs televīzija un papildus uzmanība,” pēc brīža, sazvanīts atkal, pasmējās treneris.

Kā komanda gatava?

Strādājam, būsim gatavi. Mēģinām jaunas lietas, varbūt zināmā mērā tas būs kā pārsteigums, bet jāņem vērā, ka divi aizsargi aizbraukuši – Guntis Galviņš un Krišjānis Rēdlihs. Atnācis Edmunds Augstkalns, mēģinām iespēlēt. Bija diskvalifikācijas, traumas, vajadzēja mainīt sastāvu, daži virknējumi pamainījušies. Šobrīd nav lielu traumu un visi varēs spēlēt.

Galviņa un Rēdliha aizbraukšana atstājusi lielu ietekmi vai arī rēķinājāties, ka tas var notikt?

Protams, rēķinājāmies, bet ar viņiem sastāvā, protams, būtu daudz labāk. Augsta līmeņa spēlētāji. Bet mums pietiek aizsargu, visi grib cīnīties.

Gatavošanās sezonai bija pakārtota Kontinentālajam kausam?

Principā – jā. No pagājušās sezonas aizgāja trīs pamat uzbrucēji, kopumā – pieci. Vajadzēja veidot jaunas maiņas un to uzreiz grūti atrast, tāpēc bijām meklējumos, kas strādā un kas nestrādā. Arī tīri fiziski tā strādājām, jo komandai ir mērķi un jāgatavojas, lai labākajā kondīcijā būtu uz konkrētām spēlēm.

Ar šiem faktoriem var izskaidrot to, ka sezonas sākumā rezultāti Latvijas čempionātā nav tik labi kā no čempioniem sagaida?

Arī tas, bet spēles ziņā neteiktu, ka kvalitāte ir slikta. Visus mačus zaudējām ar vienu vārtu starpību, pret stiprām komandām spēlējām viesos. Ja neskaita “Mogo”, tad pret pārējiem izskatījāmies labāk, vairāk metām, bet momentu realizācija pieklibo. Zaudējums “Liepājai”? Man tas nav trauksmes signāls, atkal mēģinājām jaunus virknējumus, bija diskvalifikācija, vēdera vīruss. Pēc metienu skaita bijām daudz pārāki, vajadzēja uzvarēt.

Artūrs Irbe šogad palīdz komandai?

Viņš strādā ar vārtsargiem un būs uz Kontinentālo kausu. Ikdienā gan nav ar komandu.

Spānijas un Islandes komandas ir līmeni zemākas?

Pēc loģikas un video redzētā – jā, tomēr nedrīkstam atslābināties. Arī mēs neesam NHL līmeņa komanda.

Cik daudz zināms par Šuplera vadīto “Donbass”?

Saistītie raksti

Rūpīgi sekojām, vairākas pēdējās spēles esmu redzējis, tā kā ir zināms, ko viņi var un ko nevar. Izteikta uzbrukuma komanda, vismaz tā ir vietējā čempionātā. Valērijs Kuļibaba (“Zemgale/LLU” galvenais treneris) saka apmēram to pašu. Viņi spēlēja Donbasa kausā pirms sezonas, turnīrā izcīnot uzvaru. Lielus secinājumus no pārbaudes spēlēm izdarīt nevar, bet manas domas viņš apstiprināja. Brīvs un radošs hokejs.

Tad jābūt interesantai spēlei.

Jebkurā gadījumā būs interesantas spēles. Ārzemju komandas pie mums bieži neatbrauc, ja neskaita “Dinamo” un Latvijas izlasi. “Donbass” sezonas sākums ir viļņveidīgs tāpat kā mums. Svarīgākais ir sakārtot savu spēli, lai viņi pielāgojas mums, nevis otrādāk. Gatavojamies, visi grib sevi pierādīt.

LA.lv