×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Kurdistāna lems par neatkarību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Iraqi Kurdish leader Massud Barzani speaks during a joint press conference with British Foreign Secretary William Hague (unseen) in Arbil, the capital of Iraq's autonomous region of Kurdistan, on June 27, 2014.

Irākas autonomajā Kurdistānas apgabalā tuvāko mēnešu laikā tiks sarīkots neatkarības referendums, apliecinājis apgabala prezidents Masuds Barzani.

Krīzē iestigušajā valstī kurdi turpinās piedalīties politiskā risinājuma procesos, sacīja prezidents Barzani, vienlaikus uzsverot, ka kurdiem ir dabiskas tiesības uz neatkarību. Plašas teritorijas Irākas ziemeļos šobrīd ir sagrābuši sunnītu nemiernieki un grupējuma “Islāma valsts Irākā un Levantē” (ISIL) kaujinieki, kas to kontrolē nonākušos apgabalus pasludinājuši par kalifātu. Bēgot no džihādistu karapūļiem, Irākas armijas karavīri pametuši daudzas pilsētas valsts ziemeļos, ļaujot kurdu karaspēkam ieņemt teritorijas, par kuru piederību līdz šim vienprātība nav panākta, arī ar naftas resursiem bagāto Kirkūkas apvidu. Kurdi, kuru apdzīvotās teritorijas ir sadalītas starp Irāku, Turciju, Sīriju un Irānu, jau sen sapņo par neatkarīgas valsts izveidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+