×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Kuri augi patīk aknām?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Savulaik veicu asinsanalīzes, un izrādījās, ka manas aknas nav ideālā kārtībā. To uzrādīja arī ultrasonogrāfija. Pēc ārsta ieteikuma jau ilgāku laiku lietoju zāles, taču tagad vēlos izmēģināt kādu dabas līdzekli. Kuri augi var nākt par labu aknu veselībai?”

“Aknu problēmas mēdz būt dažādas, līdz ar to arī problēmu risināšanai izmantojamie augi var būt atšķirīgi,” uzsver farmācijas doktore un augu pazinēja Vija Eniņa.

Daudziem jau zināms, ka aknām patīk dzeltenas krāsas drogas – kliņģerīšu ziedi, dzeltenās kaķpēdiņas ziedi, biškrēsliņa ziedi, kā arī drogas ar rūgtu garšu – pienenes saknes un lapas, cigoriņa saknes, strutenes laksti, piparmētras lapas. Šīm augu daļām pārsvarā ir žults sekrēciju un izdali veicinošas, kā arī pretsāpju un spazmas mazinošas īpašības.

Der zināt, ka no dažādu kaitīgu faktoru ietekmes aknu šūnas pasargā, piemēram, burkānu un mārdadža augļi (sēklas), kukurūzas irbuļi ar drīksnām.

Ja vēlas atveseļot aknas, augus var ievākt pats un pareizi sagatavot, sameklējot informāciju profesionāļu veidotā izziņas literatūrā. Taču var arī aptiekās iegādāties profesionāļu veidotus drogu maisījumus, piemēram, Rīgas farmaceitiskajā fabrikā ražoto Tēju aknu veselībai. Tās sastāvā ir mārdadža, ķimenes un koriandra augļi, piparmētras lapas, dilles, vārpatas sakneņi, dzeltenās kaķpēdiņas ziedi, maura sūrenes laksti un nātres lapas. Tāpat aknu darbību labvēlīgi var ietekmēt Dr. Tereško Veselības tēja aknām, kuras sastāvā ir mārdadzis, pienene, ārstniecības amoliņš, ancītis, pūķgalve, bārbele, cigoriņa sakne, piparmētra, sveķene un asinszāle. Šīm tējām ir daudzveidīgs sastāvs, tāpēc tās daudzpusīgi iedarbojas uz cilvēka organismu, tostarp uz aknām.

366_C_logo1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+