×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Kuri ir paraugs citiem uzņēmējiem?

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunākajā “DNB Latvijas barometra” pētījumā jautāts, kurus sabiedrībā zināmus uzņēmējus iedzīvotāji minētu kā paraugu citiem. Respondenti ar nelielu balsu skaitu saukuši ļoti daudz dažādu vārdu, taču noslēgumā topa augšgalā ar salīdzinoši lielāku atbalstu Latvijas iedzīvotāji ierindojuši Ventspils mēru Aivaru Lembergu – 8%, gandrīz bankrotējušo Gunāru Ķirsonu – 5% – un bijušo aldari, tagad farmācijas jomas uzņēmēju Vitāliju Gavrilovu – 3%.


 

Piecpadsmit biežāk minēto pozitīvo piemēru vidū līdzās Bilam Geitsam un Stīvam Džobsam ierindojušies arī Andris Šķēle un Ainārs Šlesers. Vienlaikus 43% aptaujāto apgalvojuši, ka uz jautājumu par labiem piemēriem uzņēmējdarbībā vispār nespēj atbildēt.

Atbildot uz jautājumu par to, kas ir būtiskākie faktori, kas nosaka veiksmi biznesā, tādas atbildes kā prasme veidot savu tēlu sabiedrībā (7%), spēcīga vēlme pelnīt (13%) un gatavība biznesā izmantot jebkādus, tostarp negodīgus līdzekļus (15%) ir visretāk minētie veiksmes garanti. To vietā kā būtiskākos iedzīvotāji norādījuši drosmi, gatavību riskēt (46%), labas biznesa idejas (42%) un konkrētās biznesa jomas pārzināšanu, kā arī labas zināšanas uzņēmējdarbībā vispār (38%).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+