×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Kuri namatēvam labāk patīk

Foto - LETAFoto - LETA

Iebilde tiem lasītājiem, kas pauduši nicīgu attieksmi pret tā dēvētajām sīkpartijām, aicinot par tām nebalsot.

Gribu jautāt, vai tā sauktās sīkpartijas pasludinātas ārpus likuma, vai tās ir aizliegtas? Nav. Kas varas partijām liedz darboties sabiedrības labā tik pārliecinoši un iespaidīgi, lai cilvēkiem pat visļaunākajā sapnī neienāktu prātā dibināt jaunu partiju? Kurai nebūtu nekādu cerību neiznīkt pieprasījuma trūkuma dēļ. Kamēr tā nav, tikmēr vajadzētu apvaldīt nievas par jebkuru nelielu vai jaunu partiju. Jo jebkura partija nākotnē var kļūt par demokrātisma rezervi.

Pārdomām lai noder izvilkums no Lūkas evaņģēlija 14. nodaļas: “Gadījās, ka Jēzus sabatā bija ieradies uz azaidu kāda ievērojama farizeja namā, un tie viņu novēroja. (..) Bet nomanīdams, ka viesi sev izmeklēja pirmās vietas, viņš arī tiem stāstīja līdzību: “Ja tevi kāds aicina kāzās, nesēdies pirmajā vietā, ka neierodas kāds par tevi cienīgāks, kas arī aicināts. Un ka tas, kas tevi un viņu aicinājis, nesaka tev: dodi šim vietu, – un tev ar kaunu nav jāieņem pēdējā vieta. Bet, ja tu esi aicināts, tad nogājis apsēdies pēdējā vietā, lai tas, kas tevi aicinājis, pienācis varētu sacīt: draugs, virzies augstāk! Tad tu būsi pagodināts visu citu viesu priekšā.”

Pieņemot, ka vēlētāju kopums ir namatēvs, kurš aicinājis kandidātus “kāzās”, uzaicinātajiem un viņu dievinātājiem arī derētu nogaidīt līdz brīdim, kad namatēvs, apstaigādams viesus, teiks: “Draugs, virzies augstāk, bet tu, draugs, nesteidzies ieņemt pirmo vietu.” Nav izslēgts, ka namatēvam stipri nepatīk mutesbajāri un pašiemīlējušies, bet labāk patīk apdomīgie un paškritiskie viesi.

Linards Strelēvics Rīgā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+