Mobilā versija
+17.3°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Kurinās keramikas vecmeistara Paulāna cepli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad rekonstruētajai Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcai / ceplim, kas atrodas Raiņa muzejā “Jasmuiža”, aprit 15 gadi, tādēļ 8. un 9. augustā ceplis tiks kurināts un īpašā sarīkojumā atvērts, vēsta Memoriālo muzeju apvienība.

Cepli kurinās TLMS “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”. 8. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un ap pusnakti – lielo liesmu.

Plkst. 23 tiks demonstrēta videofilma “A. Paulāna darbnīcas – cepļa atklāšana 1999. gada 2. – 3. jūlijā”.

Par keramiķu darba rezultātu varēs pārliecināties 9. augustā, kad plkst. 11 notiks vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs podnieks Andris Ušpelis, bet muzicēs Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis.

Cepļa izņemšanas laikā būs iespēja degustēt maizi ar svaigi kultu sviestu.

Pievienot komentāru

Nometne mūziķu uzmundrināšanai. Arī Ūdrītis atgūst dzīvesprieku (1)No 14. līdz 17. augustam Talsu novadā norisinājās radošā nometne mūziķiem, kurus piemeklējušas dažāda rakstura veselības un sadzīves problēmas.
Draugiem Facebook Twitter Google+