Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Kurinās keramikas vecmeistara Paulāna cepli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šogad rekonstruētajai Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcai / ceplim, kas atrodas Raiņa muzejā “Jasmuiža”, aprit 15 gadi, tādēļ 8. un 9. augustā ceplis tiks kurināts un īpašā sarīkojumā atvērts, vēsta Memoriālo muzeju apvienība.

Cepli kurinās TLMS “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”. 8. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un ap pusnakti – lielo liesmu.

Plkst. 23 tiks demonstrēta videofilma “A. Paulāna darbnīcas – cepļa atklāšana 1999. gada 2. – 3. jūlijā”.

Par keramiķu darba rezultātu varēs pārliecināties 9. augustā, kad plkst. 11 notiks vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs podnieks Andris Ušpelis, bet muzicēs Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis.

Cepļa izņemšanas laikā būs iespēja degustēt maizi ar svaigi kultu sviestu.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+