Mobilā versija
+8.4°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Kurmjus drīkstēs ķert ar mehāniskām lamatām

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas ļaus ķert kurmjus ar mehāniskām lamatām, informē Saeimas Preses dienestā.

Pašlaik likums aizliedz nogalināt dzīvniekus. Šis aizliegums gan neattiecas uz lauksaimniecības dzīvniekiem, medībām, zveju, dzīvnieka eitanāziju, kaitīgo grauzēju un kukaiņu iznīcināšanu. Tāpat ļauta dzīvnieku nogalināšana, ja tas nepieciešams infekcijas slimību vai invazīvo sugu apkarošanai, vai gadījumos, ja dzīvnieks apdraud cilvēka veselību vai dzīvību.

Saskaņā ar jaunajiem likuma grozījumiem iepriekš noteiktais dzīvnieku nogalināšanas aizliegums turpmāk neattieksies arī uz kurmjiem, ķerot tos ar mehāniskām lamatām.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumu risināšanā, likuma grozījumi noteic, ka no šā gada oktobra tiks izveidota Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome.

Tajā strādās valsts pārvaldes un zinātnisko iestāžu, kā arī dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvji. Līdz šim darbojās Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome, taču, kā norādīja likumprojekta autori – saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām mainās šīs padomes funkcijas.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+