Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Kurmjus drīkstēs ķert ar mehāniskām lamatām

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas ļaus ķert kurmjus ar mehāniskām lamatām, informē Saeimas Preses dienestā.

Pašlaik likums aizliedz nogalināt dzīvniekus. Šis aizliegums gan neattiecas uz lauksaimniecības dzīvniekiem, medībām, zveju, dzīvnieka eitanāziju, kaitīgo grauzēju un kukaiņu iznīcināšanu. Tāpat ļauta dzīvnieku nogalināšana, ja tas nepieciešams infekcijas slimību vai invazīvo sugu apkarošanai, vai gadījumos, ja dzīvnieks apdraud cilvēka veselību vai dzīvību.

Saskaņā ar jaunajiem likuma grozījumiem iepriekš noteiktais dzīvnieku nogalināšanas aizliegums turpmāk neattieksies arī uz kurmjiem, ķerot tos ar mehāniskām lamatām.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumu risināšanā, likuma grozījumi noteic, ka no šā gada oktobra tiks izveidota Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome.

Tajā strādās valsts pārvaldes un zinātnisko iestāžu, kā arī dzīvnieku aizsardzības organizāciju pārstāvji. Līdz šim darbojās Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome, taču, kā norādīja likumprojekta autori – saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām mainās šīs padomes funkcijas.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+