×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Kurpes spiež, bet dikti patīk! Ko iesākt? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Ko darīt, ja apavi ir nedaudz par mazu, bet no tiem negribas atteikties, jo ļoti patīk?” 
Līga K. Valmierā

Ja apavi izgatavoti no dabiskās ādas, tos var pastiept platumā, pirkstu daļā, pacēluma vietā, bet ne garumā. Turklāt var pastiept tikai dabiskās ādas apavus, mākslīgo ādu un sintētiku ne.

Ādas zābakiem var pastiept stulmus. Mājās to neizdosies izdarīt, jo nepieciešamas speciālas ierīces, kādas ir kurpnieku darbnīcās. Tās paredzētas gan apavu stiepšanai platumā un pacēluma vietā, gan stulmu daļā. 
– Kurpes vai zābakus uz apavu stiepjamās ierīces tur vismaz 12 stundas, – skaidro apavu remonta pakalpojumu firmas “Elegants” meistars Raimonds Burnakevičs. Apavam gan tādējādi rodas deformācija, tomēr svarīgāk, lai kājai būtu ērti.

Kurpes vai zābakus mājas apstākļos var apstrādāt ar apavu stiepšanas līdzekļiem (Salamander Shoe Stretch, Bama, Erdal, Shoeboy’s u.c.), ko piedāvā vairāki ražotāji. Tie mīkstina ādas šķiedras, darot tās elastīgas un viegli pastiepjamas. Apavus nosmidzina ar putām, tad velk kājās un kādu laiku pastaigā. Ja pastaipīt vajag tikai purngalā, putas labāk pūst uz visas apava virsmas, lai žūšanas procesā izvairītos no plankumiem.

Reizēm spiešanas problēma atrisināma, pastiepjot vien kapīti, jo tās mēdz būt pārlieku cietas. Šādā gadījumā var arī izmantot pēdu paaugstinošu ieliktnīti (nopērkams apavu veikalos), ko ieliek kurpē.

Ir dzirdēts ne mazums metožu, kā ievalkāt neērtus apavus: tie jāiedod pavalkāt kādam, kam lielāka pēda, jāstaigā lietū, uz nakti jāpiebāž ar mitrām lupatām, jāizmērcē degvīnā vilnas zeķes, jāuzvelk kājās un šaurajos apavos iekšā… Labāk tā nedarīt! Iespējams, kaut kas arī pastiepsies, taču mitruma dēļ āda var kļūt sausāka un ar laiku sākt sprēgāt. Turklāt žūstot uz apaviem var palikt traipi, var sakrāsoties iekšpuse un atlīmēties zole.

Kamēr kurpes pastiepjas lielākas, papriecājies par īpaši jokainiem modeļiem no bloga denimblog.com un crazyshoesblog.com

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī pie mūsu veikalā nopērkami īpaši līdzekļi, kas palīdz ātrāk ienēsāt apavus. Vislabāk gan to izdarīs kurpnieks.

  2. Apavaa ieliek maisinnu, kuraa ielej uudeni un labi aizsien , ieliek apavu uz diennakti saldeetavaa. Apavs ir izstiepts.

Draugiem Facebook Twitter Google+