×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Kurš ar kuru draudzēsies


Foto - LETAFoto - LETA

Pats svarīgākais nopietnais jautājums sakarā ar Latvijā notikušajām vēlēšanām ir mazā vēlētāju aktivitāte. Daudzi iedzīvotāji gluži vienkārši neiet vēlēt. Padomājiet taču, kamdēļ tā notiek? Atgādināšu par diviem cēloņiem.


 

Pašvaldību vēlēšanās lauku pagastu iedzīvotāji taču neizvēlas tiešu pagasta vadītāju, ar kuru viņiem ir vistiešākais sakars. Jābalso taču ir par novada domes deputātiem, kuri būs tie, kas vadīs un regulēs pagasta tiešu lietu kārtotāju. Laukos dzīvojošos šajā vienkāršajā jautājumā nostāda nesaprotamā stāvoklī.

Par Saeimas vēlēšanām. Līdz šim esmu piedalījies visās. Pieredze tāda – kad vēl biju naivs un dumjš, lasīju un salīdzināju visas partiju programmas. Tagad tā vairs nedarīšu, jo tās visas ir stipri līdzīgas, praktiski grūti saprast reālo izpildījumu, turklāt kādreiz ievēlētie deputāti maina partijas. Starp tā sauktajām partijām tiek “vilktas sarkanās līnijas” par nesadarbošanos. Pieaugušiem cilvēkiem taču vajadzētu meklēt ceļus kopdarbībai Latvijas labā, nevis kā dažreiz maziem bērniem smilšu kastē – kurš ar kuru draudzēsies. Arī tagadējiem vareniem vadītājiem derētu atcerēties vēsturi – ar ko beidzās tādu kādreiz varenu un populāru partiju – Tautas partija un Pirmā partija –, diemžēl arī Tautas frontes darbība Saeimā. Arī opozīcijai pārmetums – jūs taču zināt daudz vairāk un labāk par stāvokli valstī, kur ir jūsu darbība tautai saprotamā veidā?

Eiropas vadītāji par Latviju saka, ka tas ir veiksmes stāsts. Latvijā atkal cilvēki domā, no kuras puses uz šo veiksmes stāstu jāskatās. Bet viss ir atkarīgs no mums visiem. Mūsu darbība, atbildība un disciplīna ir galvenie nosacījumi, kas noteiks Latvijas nākotni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+