×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2013
Drukāt

Kurš atbildēs par brāķi?

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms pusotra gada mūsu dzīvokļu īpašnieku biedrība “Meža prospekts 6” veica mājas renovāciju. Nomainīja arī aukstā un karstā ūdens stāvvadus. Viss bija labi, taču tagad stāvvadi savienojuma vietās pil.

Kamēr biju aizbraukusi uz laukiem, manā dzīvoklī esošais bija applūdinājis apakšējos kaimiņus. Kā pieprasīt, lai celtnieki likvidē savu brāķi? Renovācijai, ko pasūtīja dzīvokļu īpašnieku biedrība, bija arī būvuzraugs.
Ieva Dobelē

 

Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks informē, ka daudzdzīvokļu ēkas kopīpašnieku biedrība “Meža prospekts 6” aktivitātes “Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” ietvaros 2011. gadā īstenoja projektu savas mājas siltināšanai, ieskaitot jumta, logu un ārdurvju nomaiņu un siltumapgādes un karstā ūdens sistēmas sakārtošanu. Kopējais finansējums – 146 393,74 latu.

Pēc iepirkumu procedūras biedrība noslēdza būvdarbu līgumu ar SIA “INOVA”, iekļaujot arī prasību apdrošināšanāt šo pasākumu, rēķinoties ar gadījumiem, kad būvnieks pēc darbu pabeigšanas izbeidz savu darbību vai nav spējīgs veikt garantijas remontu citu iemeslu dēļ.

Būvuzraugs dzīvokļu īpašnieku vārdā ir sekojis darbu izpildes kvalitātei un tehnoloģijai tādā apjomā, kādā tas bija iespējams celtniecības laikā. Cauruļu savienojumu, kas sācis pilēt pēc pusotra gada, var uzskatīt par slēpto defektu, ko objekta pieņemšanas–nodošanas brīdī nav iespējams konstatēt, tāpēc būvuzraugu šajā negadījumā vainot nevar.

Līgums ir slēgts starp dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvuzņēmēju, tāpēc dzīvokļa saimniecei jāvēršas pie biedrības valdes, jāinformē tā par notikušo un jālūdz izvērtēt šī līguma nosacījumus, lai atbilstoši tiem rīkotos tālāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+