Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Modris, Matīss, Mariss
Trešdiena, 20. septembris, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

Vai atsaucaties aicinājumiem ziedot un iesaistīties labdarībā? (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Linda Ozoliņa, 25 gadi, studente, veikala nodaļas vadītāja:

“Parasti atsaucos aicinājumiem ziedot bērniem vai, piemēram, dzīvniekiem. Protams, vēlētos ziedot vairāk, bet nepietiek finansiālu līdzekļu. Ar aicinājumiem ziedot cenšos dalīties sociālajos tīklos, cerot, ka šī ziņa sasniegs kādu, kas spēs sniegt atbalstu un palīdzēs. Tāpat dalos arī ar informāciju par pamestajiem dzīvniekiem, kam nepieciešamas mājas. Uzskatu, ka labdarības pasākumi ir ļoti vajadzīgi jebkurai sabiedrībai, jo tie atver sirdis labajam un vieno cēlam mērķim. Tikai negatīvi ir tas, ka valdība pierod pie domas, ka valstij nevajag iesaistīties, jo tāpat tauta saziedos.”

Eva Savele-Gavare, 34 gadi, rakstniece un izdevēja:

“Pati ziedoju konkrētiem bērniem, ne projektiem kopumā, jo tas šķiet personiskāk. Arī pati esmu rīkojusi labdarības pasākumus un novērtēju cilvēkus, kas uzņemas to organizēšanu. Kurš gan cits, ja ne cilvēks cilvēkam spēs palīdzēt! Valsts? Nedomāju vis, ņemot vērā, kādas situācijas ir publiski risinātas, kad bērnam nepieciešama steidzama, dzīvībai svarīga ārstēšana, bet valstsvīri bezspēcīgi plāta rokas. Tikai palīdzot cits citam, mēs padarīsim šo pasauli labāku.”

Sandijs Krastiņš, 37 gadi, pasākumu organizators, komandas veidošanas un sporta spēļu vadītājs/treneris:

“Ziedošana un labdarības pasākumi ir lieliska iespēja palīdzēt bērniem, kas to ir pelnījuši visvairāk. Uzskatu, ka labdarības pasākumi spēj iepriecināt noskumušās bērnu sirsniņas un sniedz bērniem patieso Ziemassvētku brīnumu! Daudzi bērnu namu bērni ikdienu pavada skumjās un asarās. Mūsu uzņēmums labdarības pasākumu organizēšanā iesaistās jau no pirmā dibināšanas gada.”

Juris Visockis, 59 gadi, grāmatu apgāda vadītājs:

“Labdarības pasākumi nav raksturīgi tikai Latvijai un Eiropai, bet visai pasaulei kopumā. Šādus pasākumus rīko arī ļoti bagātās valstīs, tāpēc domāju, ka tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Ir jādalās ar to, kas tev ir. Arī mūsu uzņēmums ir izveidojis ilggadēju sadarbību ar Imantas bērnunamu, kur ne tikai dāvinām grāmatas un saldumus, bet paši sev radām labo sajūtu, ka bērniem esam sagādājuši prieku. Zinām ļoti daudzus gadījumus, kad sabiedrība gan palīdz smagi slimiem bērniem, gan sniedz atbalstu grūtībās nonākušiem cilvēkiem.”

Inga Dzintare, 18 gadi, skolniece:

“Arī es ziedoju savu iespēju robežās. Uzskatu, ka labdarība kā tāda būs aktuāla vienmēr, jo valsts nespēj un nekad nespēs palīdzēt visiem. Turklāt labdarības pasākumi vai akcijas lieliski saliedē cilvēkus un vieno ar domu, ka tikai kopā mēs spējam kādam palīdzēt.”

Renārs Sproģis, 42 gadi, uzņēmējs:

“Es gan ziedoju, gan pats arī organizēju labdarības pasākumus. Jau pāris reizes esmu bijis Ukrainā, lai sniegtu cilvēkiem atbalstu, un nākamā gada sākumā braukšu turp atkal. Mani draugi ziedoja drēbes, segas un citas lietas, kas ir nepieciešamas Austrumukrainā dzīvojošajiem. Šis un daudzi citi piemēri parāda, kā labdarība saliedē cilvēkus kopīgam mērķim. Man šķiet, ka Latvijas sabiedrībā nereti pietrūkst tādas saliedētības lieliem mērķiem, tomēr redzam, ka cilvēkus vieno īpaši notikumi, kā tas bija, piemēram, ar Zolitūdes traģēdiju. Tautu vieno dažādi labdarības pasākumi. Turklāt labdarības akcijas vismaz daļai cilvēku noteikti pozitīvi maina ilgtermiņa domāšanu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vienmēr cenšos zieot tiem, kas nokļuvuši nelaimē . Ziedojam abi ar vīru aŗi smagi slimiem cilvēkiem, jo ja pašiem nav iespēju izārstēties, valsts nepalīdzēs. Bet kopā mēs visi pa mazumiņam vien varam lielas lietas paveikt.

  2. Gribētu, bet nevaru atļauties!!! Labi, ka varu veikt visus maksājumus. Ja jabūt Rīgā pie ārsta, tad jādomā, kā dzīvot un iztikt līdz pensijai…Cik varu, tik palīdzu savām jaukajām kaimiņienēm.

  3. Paldies- Sandij Krastiņ, par sirsnīgo Ziemassvētku labdarības pasākumu 14.12.2014, ko organizēja biedrība REĀLS PIEDZĪVOJUMS. Mēs no Ogres sociālā dienesta! Mūsu bērni ir priecīgi! Tas bija mūsu pirmais Ziemassvētku pasākums šogad, un iespējams arī pēdējais, jo atļauties uz pasākumiem par maksu nevaram!

  4. Sandij Krastiņ-paldies Jums un biedrībai REĀLS PIEDZĪVOJUMS par 14.12.2014. lieliski noorganizēto Ziemassvētku labdarības pasākumu! Mēs bijām no Bolderājas daudzbērnu diedrības un visiem pasākums ļoti patika. Bija, gan Čučumižas ziemassvētku teātra izrāde bērniem un ieradās Ziemassvētku vecītis ar milzīgu dāvanu maisu! Lai jums jauki un panākumiem bagāti Ziemasvētki!

Ainārs Dimants: Latvieši – kā apiņi ap citu būvētiem balstiem (18)Ko Maskavas propagandas apkarošanā sola Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas grozījumi
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Ūdens procedūru nodaļa Stradiņa slimnīcā

Pirmdien spēcīgo lietavu laikā parādījušās sūces Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa jumta logos – lietus no aptuveni četru stāvu augstuma pilējis uz foajē grīdas. Zem sūcēm tika palikti spaiņi. Slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Lāsma Sīle gan teikusi, ka slimnīcas darbu tas netraucējis. Ēka nodota ekspluatācijā marta beigās: tā kā spēkā garantija, tad visi bojājumi ir jānovērš būvniekam – pilnsabiedrībai “SBRE”. Slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 87,4 miljoni eiro.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Agris Liepiņš: Nepilsoņu lamatas (38)Pilsonības jautājumi ir līdzvērtīgi valsts teritoriālās neaizskaramības jautājumiem!
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (81)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+