×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Kurš granulu katls labāks?

pellets2

“Ar ko atšķiras biomasas granulu katli no parastajiem granulu apkures katliem?” 
Arvīds Zvejniekciemā

 

Koka granulas iegūst, sapresējot lielā spiedienā smalkas skaidas līdz 40 mm garos stienīšos. Biomasas granulas izgatavo no lauksaimniecības produktiem un ražošanas atkritumiem. Latvijā varot iegādāties salmu, auzu un kūdras granulas.

Koka granulu sadedzināšana katlā notiek, ar gliemezi caur drošības vārstu tās papildinot kurtuvē nepieciešamajā daudzumā. Biomasas apkures katliem ir līdzīgs uzbūves princips. Koka granulu katlus kurinot ar biomasas granulām, veidojas sakušņi, kas apaug ap degli, un tas bieži jātīra. Tādēļ dažiem moderniem biomasas sadedzināšanas katliem nav degļa un sakušņi netraucē iekārtas darbībai. Apvienotajiem (malkas + granulu) katliem ir viena kurtuve, tikai malku tajā ievieto pa speciālām durtiņām.

Dažādu marku biogranulu katliem ir atšķirības. Piemēram, “OPAP” Biopel Woody izmanto koksnes, kūdras, zāles, salmu un niedru biogranulas. Beidzoties sezonai, obligāti jāiztukšo granulu tvertne un jāatbrīvo gliemezis, jo apkārtējā mitruma rezultātā granulas var uzbriest un nobloķēt transportieri.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+