×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Kurš iedarbīgāks kaitēkļu apakrošanā?

Ar kādu insekticīdu apkarot kaitēkļus, piemēram, laputis, Kolorado vaboles? Kurš ir iedarbīgāks – aktara vai decis?
 Agate Krūmiņa Ķekavas novadā

 

Valsts augu aizsardzības dienesta Stratēģijas un metodoloģijas departamenta direktore Signija Aizpuriete ir pārliecināta, ka visi pret kartupeļu lapgrauzi reģistrētie preparāti ­– Actara 25, Decis 2,5, Decis Mega, Fastac 50, Kestac 50, Karate Zeon 5 – ir pietiekami efektīvi, lai ierobežotu šā kaitēkļa izplatību. Efektivitātes pazemināšanās iespējama vienīgi tad, ja tos lieto nepareizi.

Visiedarbīgākie šie preparāti ir tad, ja tos izmanto laikā, kad uz kartupeļiem sastopami 1. un 2. vecuma kāpuri. Apsmidzinot 3. un 4. vecuma  kāpurus vai pieaugušas vaboles, efektivitāte ir zema vai tās nav nemaz. Tā kā vairums no tiem ir pieskares insekticīdi (izņemot aktaru), liela nozīme ir kvalitatīvam smidzinājumam – tātad jāapsmidzina arī kāpuri lapu apakšpusē.

Ja māc bažas, ka pret plašāk izmantotajiem insekticīdiem (deci, fastaku, karate zeonu  un citiem no tās pašas ķīmiskās grupas) Kolorado vabolēm varētu izveidoties rezistence, pārmaiņus var izmantot aktaru (preparāta darbīgā viela pieder pie citas ķīmiskās grupas).

Laputu ierobežošanai Latvijā reģistrēti insekticīdi: Actara 25, Fastac 50, Kestac 50, Karate Zeon 5.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+