Franks Gordons.
Franks Gordons.
Foto: Timurs Subhankulovs

Franks Gordons: Kurš ir CIP “kurmis” Kremlī? 1

Vēl arvien negrib apklust mulsi minējumi un bažīgi pārmetumi, ko 24. maijā izraisīja kāds “New York Times” raksts, no kura izriet, ka Kremlī kāda Putinam pietuvināta persona jau ilgāku laiku darbojoties kā “kurmis”, būdams ASV Centrālās izlūkošanas aģentūras – “Central lIntelligence Agency” jab Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) informators. Kā šādos gadījumos mēdz izsaukties amerikāņi – vau!

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Viss uztraukums sākās ar to, ka ASV prezidents Donalds Tramps piešķīra ģenerālprokuroram Viljamam Baram “neierobežotas pilnvaras” atslepenot absolūti visu informāciju par to, kas pamudināja ASV slepenos dienestus izpētīt iespējamu saistību starp Trampa 2016. gada vēlēšanu kampaņu un Krieviju.

Jā, atslepenot! Izrādās, ka toreizējais CIP direktors Džons Brennans 2016. gada augustā personīgi iedeva prezidentam Barakam Obamam aploksni, kas saturēja informāciju, kuras avots esot Krievijas prezidentam Putinam pietuvināta persona. Un tagad “New York Times” liek saprast, ka Trampa pavēle – absolūti visu atslepenot – nozīmē, ka minētais Putinam pietuvinātais “avots” nu ir briesmās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noslēpumainais informators aprakstīts kā “ilgi kopts” avots, kurš Kremļa “galmā” pamazām kāpis aug­šup. No šī avota nākusi informācija, ka Putins personīgi licis izvērst “ietekmes kampaņu”, lai sekmētu Trampa izredzes 2016. gada vēlēšanu kampaņā un vājinātu Hilarijas Klintones izredzes. Un Baraks Obama, pirms atstāt amatu, darīja to zināmu.

Krievijas sociālajos tīklos mudīgi nāca ieteikumi publikai – sekot nekrologiem presē un ievērot, kuri no lielajiem dūžiem atkāpjas no amata.

Un tagad – uzmanību! – paskatīsimies, ko konservatīvajā amerikāņu žurnālā “National Review” 29. maijā rakstīja Endrjū Makkartijs: tas varētu būt vai nu privātais britu spiegs Kristofers Stīls, “vai drīzāk kāds Krievijā, kurš virzīja tālāk informāciju Stīlam, un tas varētu būt viens no Putinam pietuvinātajiem “insaideriem” (labi informētiem cilvēkiem. – F.G.), no kuriem Stīls apgalvo, ka esot ņēmis informāciju – visdrīzāk Vladislavs Surkovs vai Vjačeslavs Trubņikovs”. Un te nu nāk neoficiālas ziņas no Maskavas, ka 54 gadus vecais Vladislavs Surkovs lūdzis atbrīvot viņu no amata veselības stāvokļa dēļ.

Kas ir Vladislavs Surkovs? Prezidenta Putina palīgs, kas atbildīgs “par sociālo un ekonomisko sadarbību” ar pēcpadomju valstīm, Abhāziju un Dienvidosetiju, viņš “specializējies” Ukrainas jautājumos un darbojas “Doņeckas un Luhanskas virzienā”. Surkovs ir t. s. suverēnās demokrātijas ideologs un š. g. 11. februārī laikrakstā “Ņezavisimaja gazeta” nācis klajā ar rakstu “Putina ilgā valsts”, kas pelnījis sabiedrības ievērību.

Protams, te vēl daudz kas miglā tīts. Katrā ziņā Tramps, paģērējot “visu atslepenot”, vājinājis ASV slepeno dienestu darba spējas.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.