×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Kurš maksās? Rīgas pils Baltās zāles applūšana nodarījusi lielus zaudējumus (5)

Rīgas pils Baltā zāle. Foto - LETARīgas pils Baltā zāle. Foto - LETA

Rīgas pils Baltās zāles applūšana nodarījusi lielus zaudējumus, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols.

“Baltās zāles applūšanas dēļ zaudējumi ir lieli, tie nebūs pāris desmiti tūkstoši eiro, bet gan vairāk,” teica Tols, piebilstot, ka aplūšanā cietis arī zeltījums.

Viņš norādīja, ka vēl nav sāki zāles atjaunošanas darbi, jo turpinās ekspertīžu veikšana – to dara gan VNĪ speciālisti, gan apdrošinātāji. Restaurācija sāksies pēc ekspertīžu noslēgšanās.

Jau vēstīts, ka 8.janvārī, ūdens noplūdes dēļ cietusi apmēram viena trešdaļa Rīgas pils Baltās zāles griestu.

VNĪ valdes priekšsēdētājs Mārtiņš iepriekš informēja, ka applūšanu izraisīja salūzis ūdens filtrs ventilācijas kameras mitrināšanas sistēmā. Tols prognozēja, ka ekspertīzē noteiks, vai filtra salūšanu izraisījis sals, nekvalitatīvs filtrs vai kāds cits iemesls, piemēram, filtra aizsērēšana. Tols norādīja, ka ekspertīzē tiks pārbaudīti arī citi līdzīgie pilī esošie ūdens filtri, lai pārliecinātos, ka tiem nav bojājumu.

Tols skaidroja, ka visa sistēma un filtrs atradās pils bēniņos, kas nav apkurināmi. Tomēr visa sistēma esot siltumizolēta un apkārt filtram ir sildelementa vads, kuram nevajadzētu pieļaut filtra sasalšanu.

Baltā zāle tiek uzskatīta par vienu no pils lepnumiem. Tā kā līdz 1917.gadam tā bija reprezentatīvākā zāle, to sauca par Cara (Ķeizarisko) zāli. Tā savu šā brīža nosaukumu ieguva gaišā noformējuma dēļ pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Zāle celta 1818.gadā virs pils zirgu staļļiem pēc guberņas arhitekta Fridriha Kristiāna fon Breitkreica projekta.

Rīgas pils ugunsgrēkā visvairāk cieta tieši Baltā zāle, kuras pārsegums bija pilnībā sadedzis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kas notiek ar tàm glaunajàm èkàm? Tàda sajūta,ka celtnieki vairs nemàk celt….jo dàrgàki apartamenti,jo biežàk ķibeles

  2. Laikam atkal lētākais variants + 20 % + muļķība, ka visas ūdens komunikācijas jāsaliek bēniņos + pils uzrauga bezatbildība un tālāk jau kā Latvijā ar valsts mantu…

  3. Vainīgo nebūs, kā jau vienmēr mūsu valstī.

  4. Enerģētiķis >20 gadus Atbildēt

    Pasīvās ēkas kas neaizsalst būvē, bet Rīgas pils bēniņos žēl uzlikt siltumizolāciju. Laikam Rīgu ir apsēdis pats nelabais, kas neļauj ēkas un atsevišķas iekārtas siltināt.

  5. Maksās tie, kuri visu laiku ir maksājuši. Un tie ir Latvijas nodokļu maksātāji. Mūsu valstī ne pie vienas nejēdzības, neizdarības vai kļūdas nav neviena vainīgā. Un nekādas ekspertīzes šeit nevajag taisīt, jo tad būs jāmaksā vēl arī par ekspertīzēm.
    Šaubos vai toreiz, kad to Rīgas pili cēla un to Balto zāli izbūvēja tāda mitrināšanas sistēma ventilācijas kamerā bija paredzēta. Bet tuksneša klimatā jau laikam tāda ir vajadzīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+