×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Kurš no ministriem, jūsuprāt, strādā vislabāk?

Kārlis Zariņš Valmieras novadā: “Manuprāt, vislabāk savu darbu veic finanšu ministrs Andris Vilks, kurš spēj sabalansēt valsts budžeta izdevumus. Plašsaziņas līdzekļi ziņojuši, ka citas ministrijas prasa būtiski lielākus līdzekļus sava darba nodrošināšanai.

 

Lai valsts budžeta līdzekļi atkal netiktu nelietderīgi iztērēti, finanšu ministram jābūt kompetentam, lai spētu izvērtēt, kurai valsts iestādei tiešām nepieciešami papildu līdzekļi. Tāpat finanšu ministrs ir galvenais cilvēks, lai Latvija spētu 2014. gadā pievienoties eirozonai. Kopumā šī valdība ir krietni kompetentāka, ministri ir izvēlēti pārdomāti. Līdz šim gan neesmu dzirdējis par Zemkopības ministrijas darbu, godīgi sakot, pat nezinu, kas šo krēslu ieņem. Taču, ja zemnieki neceļ trauksmi, tas ir par labu ministrijai – parasti ministru vārdi tiek pieminēti tikai kādā nelāgā gaismā.”

Daina Kokale Talsos: “Nedomāju, ka valdībā ir kāds ministrs, kas strādātu teicami. Katras ministrijas paveiktajā darbā varētu atrast arī nepadarītas lietas. Lai gan šis Ministru kabinets savu darbu ir sācis vien pagājušā gada nogalē, atkal dzirdams, ka ministrijās tiek mainīti augstu stāvoši ierēdņi. Iespējams, tā ir politiskā izrēķināšanās, jo šajās ministrijās mainījušās valdošās politiskās partijas. Iespējams, un, cerams, iepriekš ieliktie nekompetentie speciālisti tiek atlaisti no darba, lai pieņemtu zinošākus speciālistus. Līdz šim vislabāk sevi ministra amatā, manuprāt, ir parādījusi labklājības ministre Ilze Viņķele. Viņa spēj argumentēt nepieciešamību palielināt pensionēšanās vecumu, neskatoties uz sabiedrības iebildēm pret to.”

Sandra Volkova Sidgundā: “Īpaši nesekoju līdzi politiskajiem notikumiem, tomēr esmu šokā par pašreizējās valdības vēlmi taupīt valsts budžeta līdzekļus uz vecu cilvēku rēķina, strauji palielinot pensionēšanās vecumu. Domāju, ka šis lēmums pēc tam tiks pārsūdzēts Satver­smes tiesā un valsts tajā zaudēs. Arī reformas izglītības sistēmā nav saprotamas, par ko izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis saņēmis pārmetumus. Pēdējais, kas bija plaši dzirdams, bija kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes nekompetence sarunās ar literātiem. Arī man šķiet, ka viņa nav spējīga vadīt Kultūras ministriju, tam drīzāk bija piemērots Ints Dālderis. Šobrīd vislabākās atsauksmes ir dzirdamas par finanšu ministra Andra Vilka paveikto ekonomikas atveseļošanas labā. Tā kā viņš ir speciālists finanšu jomā, tad starptautiskā atzinība Latvijai tiešām ir viņa darba augļi.”

 

Uzziņa

* Ministru darba vērtējums 10 ballu skalā:

* Aizsardzības ministrs Artis Pabriks: 4,6

* Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: 4,5

* Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš: 4,1

* Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts: 4,1

* Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende: 4,0

* Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis: 4,0

* Vides un reģionālās attīstības ministrs 
Edmunds Sprūdžs: 4,0

* Satiksmes ministrs Aivis Ronis: 4,0

* Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis: 4,0

* Zemkopības ministre Laimdota Straujuma: 3,9

* Labklājības ministre Ilze Viņķele: 3,6

* Veselības ministre Ingrīda Circene: 3,4

* Tehnisku iemeslu dēļ aptaujā nav iekļauts finanšu ministrs Andris Vilks

Avots: TNS/LNT aptauja

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+