Latvijā
Vēsture

Kurš nozaga Rozentāla altārgleznu? “Tas notika šeit” pēdējā sērijā dodas uz Stendi0

Publicitātes foto

Sestdienas, 10. novembra, vakarā LTV1 būs skatāma dokumentālā raidījuma “Tas notika šeit” noslēdzošā sērija, kurā veidotāji pievērsīsies Stendes vēstures noslēpumiem.

Vēsturnieki Inna Gīle, Gatis Krūmiņš un Edgars Plētiens kopā ar Stendes iedzīvotājiem meklēja atbildi uz jautājumiem par to, kurš nozaga Rozentāla altārgleznu, vai kādam pietika drosmes fotografēt izvešanu uz Sibīriju un kas bija pāris, kas nošāvās divas dienas pirms kara beigām.

Katra raidījuma sērija ir veltīta kādai mazāk zināmai Latvijas vietai, kur trīs dienās trīs vēsturnieki atklāja trīs unikālus stāstus.

Trešajā dienā vēsturnieki iedzīvotājus iepazīstināja katrs ar savu jaunatklāto stāstu un iedzīvotājiem bija jābalso par viņuprāt spēcīgāko stāstu, vislabāk pierādīto leģendu vai apšaubīto mītu.

Labākā stāsta nosaukums tika dots kādai īpašai vietai ciematā. Līdz šim Birzgale tikusi pie “Valtera takas”, Vārkava – pie “Stacijas lapenes”, Gramzdā atrodams “Kuršu laukums”, bet Viļķenē “Karoga parks”.

“Mēs esam pateicīgi par skatītāju lielo atsaucību un ieinteresētību. Mēs ceram, ka uzsāktais vēstures izziņas process šajās piecās vietās deva iedvesmu daudzām citām unikālām vietām Latvijā apzināt savus nezināmos vai piemirstos vēstures stāstus, pie kuriem mēs ceram nonākt nākamgad,” stāsta raidījumu cikla producente Elīna Gediņa-Ducena.

Visas sērijas 30 dienas pēc to ētera iespējams noskatīties arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv.

LA.lv