×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Kurš patiesībā vada Iekšlietu ministriju? (23)

Foto - F64Foto - F64

Valsts austrumu robežas stiprināšana, bēgļu uzņemšanas pasākumi (un nodrošināšanās pret papildu bēgļiem) un policijas darba kvalitātes uzlabošana – iekšlietu ministrs Rihards Kozlovsks (“Vienotība”) jaunapstiprinātajā valdībā nevarēs sūdzēties par darba trūkumu. Taču ne viens vien politiķis kuluāros izsaka šaubas par to, cik lielā mērā Kozlovskis pats kontrolē procesus iekšlietu nozarē.

R. Kozlovskis Iekšlietu ministriju (IeM) sāka vadīt 2011. gada oktobrī Valda Dombrovska trešās valdības laikā. Šajos gados viņš pamanījies pārdzīvot divus premjerus un trīs valdības maiņas. Kas ir tās īpašās kvalitātes, kas ļāvušas viņam tik ilgi noturēties amatā? Aptaujāto politiķu un nozares ekspertu domas dalās – daži apgalvo, ka viņš ir viens no labākajiem iekšlietu ministriem, kurš turklāt pārzina nozari no iekšpuses (savulaik strādājis Valsts policijā, Valdības apsardzes dienestā, Drošības policijā, vadījis NATO samita drošības pasākumu sagatavošanu). Citi, gluži pretēji, uzskata, ka Kozlovskis ministra amatā bijis kluss un pasīvs, bet galvenais, ka nevienam nav īpaši traucējis.

Iekšlietu nozares pārstāvji joprojām nav aizmirsuši Kozlovska priekšteci – bijušo iekšlietu ministri Lindu Abu-Meri (tolaik vēl Mūrnieci), bet viņa tiek pieminēta ne ar tiem labākajiem vārdiem. Kozlovski varētu vainot par izlēmības un asuma trūkumu, toties L. Mūrniecei šīs īpašības piemita pat pārāk daudz. Tieši straujās dabas dēļ viņas attiecības ar nozari ātri vien kļuva sarežģītas un tika pieņemta virkne pārsteidzīgu lēmumu. Vajag ietaupīt līdzekļus un Policijas akadēmija nav pietiekami ekonomiska? Nav ko auklēties – likvidējam! Vajag ieviest fotoradarus? Ko tur daudz vilks garumā – “izsitam” konkursu, nododam pilnvaras šaubīgam uzņēmējam, kurš uzreiz uzstāda ierīces un sāk iekasēt soda naudas, bet galu galā projekts izgāžas. Kozlovska taktika ir kardināli pretēja. Atkārtotā radaru ieviešana ļoti precīzi raksturo pašreizējo ministru. Tā notika ļoti mierīgi un pakāpeniski, pēc konsultācijām ar satiksmes drošības ekspertiem. Izvietošanu un uzstādīšanu veica CSDD un Valsts policija, nevis privāts uzņēmējs. Radaru vietas tika saskaņotas ar nevalstiskajām organizācijām, un informācija par tām publicēta labu laiku pirms uzstādīšanas, ļaujot autovadītājiem aprast ar jauno kārtību. Tādējādi radari atgriezušies ielās, bet tas noticis bez skandāliem, histēriskiem paziņojumiem un protestiem.

Arī citi sasniegumi bijuši tikpat klusi. Piemēram, atjaunots Iekšējās drošības birojs, kura uzdevums ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas IeM padotībā esošo iestāžu amatpersonas. Diemžēl šis birojs nepārrauga drošības iestādes (SAB un DP), kā arī Finanšu policiju, bet pēdējā laika skandāli liecina, ka Finanšu policijai iekšēja uzraudzība nenāktu par ļaunu.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. ja tā informācija būtu patiesa, bet ne apzināta pārmaiņu pietēlošana, tad – tas varētu liecināt par vēl vienu NATO ietekmētu soli Rietumu virzienā.

 2. Mums būtu vakars uz Rāznas ezera ar tādiem ministriem kā Kozlovskis un Bergmanis,ja te ieklīstu zaļie Putina mutanti.Politiskā spice / valdība,Saeima,prezidents/ arvien vājāki uz austrumiem ķīķerētāji,neizlēmīgi galerti.Pat pēc 25 g.”neatkarības”!! sēdina Hūte amatos / lielos/ BEZ ES valodu zināšanām,bet šīs marionetes labi kontaktē okupantu mēlē ar Latvijas krievu žurnālistiem.To valodu gan pieprot un LIETO !!Kad tiksim vaļā no homo sovjeticus ???

 3. nu gan – atradis zvirbulis par ko čivināt. vai pats ir ko kādreiz vadījis? it kā priekšnieekam vienmēr jāskrien pa priekšu un jāauro… pilnīgi pretēji – īsts vadītājs dod vaļu ikdienas lietās kompetentiem palīgiem un pats ņemas ar stratēģiskām lietām. TĀ ir kvalitatīvas vadības ābece, zvirbulīt. Ar jums žurnalistiem ir tā, ja ministrs skrien pa priekšu un skaļi ņemas ar reformām – nomainīt, ja klusē – arī slikti. tipiski piemēri beļevičs un kozlovskis – visi jūsu žurnalistu uzpūsti!

 4. Silta vietiņa. Dūmenis rūpnīcai kūp, ir priekšnieks vai nav. Kādas tur idejas.

 5. pēdējais laiks kā ierēdnei sākt nodarboties ar sportu. Viņai ļļļoti labs padomdevējs mājās…..

 6. “Diemžēl šīs ierēdnes [Godmanes] īstenotā politika nav virzīta uz nacionālas valsts nostiprināšanu.” – protams, ka ir tieši tā! Un viņas vīrs gan savas pirmās, gan otrās premjerēšanas laikā nacionālo valsti nevis stiprināja, bet grāva! Tāds tādu atrod, divi zābaki – pāris.

 7. Pētersone-Godmane ir bēgļu atbalstītāja,tāpēc lai ņem pie sevis mājās un tur.Latvijas iedzīvotāju 75% ir pret bēgļu uzņemšanu,tāpēc man Pētersone-Godmane riebjas ar savu entuzismu un sievietes-bruņčos tēlu.

 8. vada- Ilzīte- Milzīte.

 9. zinu, zinu, Kozlovskis!
  nepatīkamais organisms reipfjūdzis†u welcomis†e Žīdmanie†e arī ielīdusi kadrā un taisa tādumūli, ka kad tiktos ar erek†orā†u!

 10. Un kurš patiesībā vada Aizsardzības ministriju?

 11. Pētersone Godmane var atļautie daudz, viņas vīram Godmanim Krievijas mafija ir daudz pateicības parādā (kaut par vagonu naudas un tas nav vienīgais), bet, ja viens pārmēru iedomīgs sievišķis var atļauties visu kas ienāk prātā, tad nav jābrīnās, ka policisti pakarās, jābrīnās, ka Kozlovskis arī tā nav beidzis.

 12. Straujuma tak gribeja vinu par premnsru un parejie bija sajusma,tad drosi var teikt ka ir nekads- ienem vietu. Ja Vienotibai sadi ministri,tad nav ko brinities par zemiem reitingiem,jo resna aktiva Godmana kundze ir reti kaitinosa

 13. Iekšlietu ministriju un visas ministrijas vada augstākā ranga nomenklatūra, uz kuru sociālo apziņu iedarbojas naudas plūsmas apziņā, kuri diktē virzību uz ierēdņiem uz leju un uz ministru. Visu nosaka nomenklatūra, bet autori paliek ierēdņi, kuri labi pārzina drēbi, bet nomenklatūra parasti samaitā autordarbus un paši neizgaismojas. Šī nomenklatūra bieži vien nepazīst “drēbi”, ir nekaunīga, bramanīga, diktē savu augstmanību un nereti pazemo padotos, pat ar ļoti lielu laipnību, bet nospiedošu diktātu – ja nostrādājusi nauda. Ir ne reizi teikts – iedod varu cilvēkam un ieraudzīsi, kas viņš ir. Varas un naudas ietekme un tieksme pēc tās valda ministrijās. Un tā tā vara izplatās uz leju un šajā procesā, ja sērga jau pāraugusi augumus, tā pariet uz zemākajiem slāņiem arī un tie, redzot un zinot, kas notiek, iesaistās arī šajā korupcijas sistēmā.
  Secinājums: ja būtu kaut cik godīga augstākā nomenklatūra – korumpantu nebūtu.
  Un tautā mēs vainojam ierēdņus, kuri faktiski slikti un nepareizi strādāt nevar vai nedrīkst.

  Vai esat ievērojuši, ka uz Saeimu aiziet likumprojekti, kuri it kā izgājuši saskaņošanu attiecīgajās “brālīgajās” ministrijās, to izskatījuši sekretāru sanāksmē (nomenklatūras virsotne), tos izskata arī MK komisija un tie sasniedz Saeimu, kura ne reizi vien tomēr tos atsviež atpakaļ un neviens “nomenklaturščiks” netiek sodīts. Drīzāk nomenklatūra nolamā ierindas ierēdņi, ka tas nav labi nostrādājis. Vai tiesnešus, kuri raksta aplamus spriedumus, soda? Par katru atceltu spriedumu būtu bijis jāsoda tiesnesi, bet patiesībā …!?

 14. Tikai tads sikums: Petersone-Godmane ir viens no retajiem cilvekiem “augsas”, kuram patiesam rup valsts. To loti labi var redzet pat pec intervijam prese, atskiriba no daudziem citiem, kuriem labakaja gadijuma ir vienalga. Tadel Dombrava vareja izmantot ekskluzivo iespeju pakluset, tapat ka daudzas citas reizes. Petersone-Godmane varetu but laba premjere, ja netiks noesta poirms laika.

  • Kā tad, it īpaši ja ņem vērā šīs kundzes aktīvu palīdzību tagadējai musulmanietei Lindai likvidēt Policijas akadēmiju un sačakarēt policijas darbu līdz kliņķim

 15. Varbūt abus apmainīt – lai spējīgākais, centigākais vada? Tad varbūt pat austrumu žogā nebūs tie 100 m caurumi kotrbandistiem un migrantiem?

 16. mafija kopā sanākusi

 17. Iesaku pameklēt un noskatīties angļu seriālu, ja nemaldos, saucās ”Ja, ministra kungs” Mūžīgā tēma – pastulbs un godkārīgs ministrs un kompetents augsts ierēdnis.

 18. ATTēlā – Kozlovskis rātns zēns.kas padevīgi uzklausa skolotāju,

 19. Liela auguna bezsmadzeņu blējējs

 20. Liela auguna bezsmadzeņu blējējs

 21. Kozlovskis nekad nav šo ministriju vadījis, viņš ir tikai izkārtne.

  • Ministri neko neredz un nedzird, neko nejēdz, kas attiecas uz likumiem vai MK noteikumiem, kā tie darbojas, kā tiem jādarbojas, kādu ietekmi tie var atstāt un paraksta pat “mēslu kaudzi”. Ministram būtu jābūt ap diviem labiem palīgiem, profesionāļiem, labi atalgotiem, kuri kontrolē visus darbus, kas tiek pasniegti uz parakstu ministram. Palīgi neapstrīd, nestrīdas ar nomenklatūru, tikai izskaidro ministram, kas ir nepareizi un ko nevajadzētu ministram laist cauri, parakstīt un tml.

Draugiem Facebook Twitter Google+