×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
28. jūnijs, 2017
Drukāt

Kurš stūrēs Latvijas Mākslas akadēmiju? (1)

1. Trīs kandidāti

1no6
Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Šodien Latvijas Mākslas akadēmijai (LMA) liela diena: jāizvēlas rektors, kurš LMA vadīs nākamos piecus vai pat desmit gadus. Akadēmijas satversmes sapulcei, aizklāti balsojot, būs jāizvēlas viens no trim cienījamiem kandidātiem.

Uz rektora amatu nu pretendē abi prorektori no A. Naumova komandas – gan Andris Teikmanis, kurš ir prorektors studiju un zinātniskajā darbā, gan arī Kristaps Zariņš, kurš tikpat ilgi ir prorektors jaunrades un administratīvajā darbā. Droši vien mākslas cienītājiem no abiem zināmāks ir K. Zariņš, un tas ir tikai loģiski, jo viņš ir pazīstams gleznotājs – vai ik gadu tiek rīkotas K. Zariņa personālizstādes. A. Teikmanis, kaut arī savulaik LMA ieguvis gleznotāja kvalifikāciju un joprojām atrod laiku arī radošam darbam, tomēr vairāk zināms kā mākslas teorētiķis un arī augstākās izglītības eksperts: dažādās diskusijās par augstākās izglītības nākotni A. Teikmanis jau gadiem ir bijis redzamākais mākslas augstskolu pārstāvis.

Trešais kandidāts uz LMA rektora krēslu ir tēlnieks Aigars Bikše, kurš vienlaikus sevi pierādījis administratīvā un pedagoģiskā darbā, vadot LMA Modes mākslas katedru un vizuāli plastiskās mākslas nodaļu.

Visvairāk izvirzītāju parakstu savācis K. Zariņš.

  1. Trīs kandidāti
  2. LMA loma Latvijā
  3. Centrā – studējošais un viņa nodarbinātība
  4. Par un pret studijām angliski
  5. Attīstībai vajag naudu
  6. VIZĪTKARTES

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+