×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Kurš te ir īstais eiropietis? (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Migrācijas krīze ir sašķēlusi Eiropas Savienību. Tiek būvēti žogi, atjaunota robežkontrole, valstis pārmet viena otrai “solidaritātes” trūkumu un savas Eiropas izpratnes uztiepšanu kaimiņiem. Cik dziļa ir plaisa, un vai to vēl iespējams aizbērt?

Eiropeiskais risinājums

“Vienīgā izeja ir eiropeisks risinājums!” Kad Kristīgo demokrātu savienības Bonnas frakcijas vadītājs Georgs Feningers ir izteicis šos vārdus, viņu apklusina aplausu vētra. Tie skan no klausītāju rindām kādā publiskajā diskusijā par bēgļiem, kas norisinās Bonnā. Pirms tam Feningers savā runā ir veltījis pārmetumus Austrumeiropas valstīm, kuras atsakoties iesaistīties migrācijas krīzes risināšanā.

Lai dzirdētu tādu pašu viedokli, formulētu nediplomātiskāk, nav tālu jāiet: vien līdz bijušās poliklīnikas ēkai pilsētas centrā. Jau pāris mēnešus tā kalpo kā viena no patvēruma meklētāju mītnēm Bonnā. Sociālajam darbiniekam, kurš pie durvīm “sargā” iemītniekus no nevēlamiem viesiem, liegts sniegt intervijas. Tomēr žurnālistus no ES “jaunajām” dalībvalstīm viņam negadās sastapt bieži, tādēļ nevēlas laist garām izdevību vismaz neoficiāli izteikties: “Man šķiet, ka Eiropas Savienība ir nekas vairāk kā apvienība naudas pārvedumiem.” Tās galvenā funkcija esot pārskaitīt miljardus jaunajām dalībvalstīm, lai “viņi tur būvē sev ceļus un tiltus”. Taču, kad reiz pa ilgiem laikiem palīdzība vajadzīga vāciešiem, izrādoties, ka to gaidīt velti. Šajās valstīs acīmredzot domājot, ka rietumeiropiešu pienākums ir dot, bet viņu – tikai pieprasīt un saņemt.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Solidaritāte ar cilvēku kontrabandistiem? Atbildēt

  Jā! Solidaritāti piesauc gan Vācijas politiķi,gan ES vadība,bet,ka vieni,tā otri uzskata par normālu parādību,ka Itālijas karakuģi piegādā Eiropai katru dienu aizvien jaunus,imigrantus,kas izglābti Vidusjūrā pie pašas Lībijas krasta!

 2. Dieva sods ir taisnīgs Atbildēt

  Tā tiem vāciešiem arī vajag – viņi 12.gs. pret baltu zemēm uzsāka krusta karus, tad baltu zemes ilgus gadsimtus kolonizēja, vācu muižnieki latviešus uzskatīja par zemcilvēkiem, paverdzināja un izkalpināja, tad 1.Pasaules karā vācieši iebruka latviešu zemē un pret latviešiem pastrādāja noziegumus, un tad atkal 1941.gadā vāciešu nacisti okupēja Baltijas valstis un šeit pastrādāja kara noziegumus.
  Izskatās, ka pār vāciešiem iet taisnīgais Dieva sods. Ceru, ka muslimi pasaudzēs Prūsiju un pārvāciskotos prūšu pēctečus, jo Prūsija ir baltu zeme un vāciešiem no Prūsijas jāaizvācas! Paši vācieši sauc pie sevis imigrantus un kad jūt, ka ar imigrantu varzu netiks galā, tad atbildību uzveļ citiem.

 3. Sarkstītas muļķības tie bēgļi grib Vāciju nevis Latviju

 4. Imperiālisms.

 5. neīstais eiropietis Atbildēt

  Eiropas varturi izskatās kā mušmires saēdušies. Visticamāk, pēc gada vai diviem neēdušie un pusplikie vazaņķi ar varu ņems to, ko LABTICĪGIE vēl nebūs atdevuši labprātīgi …

 6. vienigais labums no muslimu migrantiem, ka tie neieredz perversos zilos un pat aizstaavoties tos likvidee

 7. Patiesības nepateikšana arī ir meli. Visu cieņu vāciem,kas pēc kara totālās iznīcības kļuvusi spēcīgākā valsts. To mums jāmācās ,jo nemācāmies no pirmās Latvijas gudrības.Taču arī vācietis nezina,ka pie mums vēl ņemas iznīdēt pat tradicionālās nozares,ko pirmā brīvvaksts radīja no nulles . Protams arī dalības maksājumi, bet korupcijas apmēri gan ir mūsu slnkuma un muļķības produkts.Daudzi laimīgi,ka kadu apčakarēt par santīmiem,bet anonīmi brēkā,kad visus apčakarē par miljoniem. Un guļ uz ausīm

 8. ...ak,neraudi,nav maizītes Atbildēt

  Robežu uzlikšana nav neka nedabiska vai traģiska. Ir Es robeža ,lai ir arī katras valsts robeža, tāpat ka ir valsts robeža ,ir durvju robeža mājai ,dzīvoklim. N e katrs ,kas var iebraukt valstī, drīkst ienākt māja neaicināts. ES tā novecojusi ,tik turīga ,ka nevar vai negrib veikt daudzus darbus, mūsu situācija ir pilnīgi cita ! Mēs paši esam ekonomiski,ja arī politiskie bēgļi,jo citādi mirstam no bada ,aukstuma un izrausītajām slimībām. Kāds var rīkot Z-svētku balles, bet citi dzied raudošam bērnam dziesmiņu par circenīti aizkrāsnē.

 9. lai atbrivotu tirgu vecajam dalibvalstim, Latvija ir iznicinats pilnigi viss-cukurfabrikas, zvejas flote,partikas parstrades rupnieciba …Kas vel saglabats, tas pieder arzemniekiem…Isti nesaprotu, kas ir tas, ko dod ES???Pilda kabatas 100 gudrajam galvam???Vecaja svieniba bijam resnaja gala, sija savieniba-kutspakala.Nu vai ta nav?Mums nevag neka davinat, laujiet sevi apgadat pasiem,un viss butu cikinieka.

 10. “Eiropai ir viena ārējā robeža. Eiropa ir kopība. Eiropā nedrīkst atkal uzplaukt nacionālisms..” Rietumeiropieši taču ir tik tālu no realitātes, ko pēc otrā pasaules kara piedzīvoja Austrumeiropa, ka nespēj apjēgt vienkāršas lietas. Un viņi tiešām neredz tālāk par naudasmaku. Pirms ceturtdaļgadsimta sabruka viena tāda kopība, kam bija viena ārējā robeža un kur neļāva uzplaukt nacionālismam, bet visus līdzināja pēc viena pelēka padomju cilvēka ģīmja ar vienu kopīgu kr. valodu. Bet šīs “kopības” kroplīgās sekas joprojām jūtamas. Austrumeiropieši, kas to visu ir pieredzējuši, situāciju vēl spēj vērtēt adekvāti un prognozēt iespējamās sekas. Tāpēc šī nu ir tā reize, kad vecajām dalībvalstīm būtu jāuzklausa jaunākās. Ja vien vecie nav nolēmuši ar joni šturmēt elli un visus pārējos paraut sev līdzi.

 11. Tikai aizmirsa piebilst, ka visas Es savienības valstis katru gadu tos n-miljonus savu nodokļu naudas ieskaita tajā kpējajā katlā! Citadi jau tas katls sen būtu tukš. Un gluži par Mūsu to naudu friči nosaukt nevar!
  ES uzraudzībā un piedraudot ar sankcijām ja to nepildīs tika slēgtas visas cukurfabrikas, sagriezti kuģi, iznīcināta cukurbiešu ražošana piesolot, ka ievestais cukurs būšot teju par velti…utt, bet preti jaunajām dalībvalstīm salīdzinoši ar to pašu vāciju atmet tikai kapeikas. Mums ir gan acis, gan ausis.

Draugiem Facebook Twitter Google+