Foto: Shutterstock

Kurš vairāk piekusis, kurš kuru nesaprot. Tipiskākie jauno vecāku konfliktu iemesli un risinājumi 0

Bez vainas vainīgs

Foto: Shutterstock.com
Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Par ko vispār ir strīds? Brīžam jauno vecāku mājās abi var staigāt sabozušies viens uz otru, pat īsti neatceroties, kur konfliktam rodama sakne. Par ko šoreiz? Bērna ienākšana ģimenē, jo īpaši pirmdzimtā, dzīvē ienes ne tikai mammas un tēta pozitīvās emocijas – prieku, apbrīnu, apmierinājumu. Bieži, pat diezgan bieži pāris saskaras ar nesaprašanos savā starpā, sarūgtinājumu, aizvainojumu.

Kā tikt pāri šādām situācijām, ko darīt, lai kļūtu par patiesi laimīgiem vecākiem, nekašķējoties savā starpā? Tipiskākās situācijas iezīmē un risinājumus sniedz portāls Parents.ru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bez vainas vainīgais
Viņa: “Tu visu dari nepareizi”.
Viņš: “Tu manī saskati ienaidnieku”.

“Vīrs man teica, ka es visu laiku kontrolējot viņa darbības, kā viņš tur pudelīti, kā paņem meitu uz rokām, kā noliek viņu gulēt, liekot saprast, ka es viņam neuzticos un nenovērtēju viņa, kā jaunā tēva, lomu. Bet es laikam vēl jūtu, ka meitiņa, kā iepriekš, ir daļa no manis, un manī rodas diskomforts, ja viņa izjūt kaut ko nepatīkamu. Tādos brīžos vīrs man atdod bērnu ar pavadošajiem vārdiem: “Ja reiz zini, kā labāk, dari pati,” tā portālam atzīstas kāda jaunā māmiņa.

Kā risināt situāciju?

Pamēģini uz brīdi ieiet jebkurā brīvajā tava mājokļa telpā un mierīgi paanalizēt to, kas tikko notika. Vai tavs mīļotais bērnam kaut ko nodarīja? Ja tas nav noticis, ļauj viņam pabeigt to, ko viņš bija iesācis darīt. “Vīrietim ir ļoti svarīgi atrast savu ceļu un pašam izlemt, kā tikt galā ar jauniem uzdevumiem,” uzsver bērnu psihologs un Minesotas Universitātes direktors ģimenes terapijas programmai Viljams Dočertijs.

Mamma no bērna piedzimšanas ar mazuli paliek – viens pret vienu, un tas viņai palīdz dabiskā ceļā atrast ar mazo labāku kontaktu. Bet, lūk, tavam partnerim ir svarīgi saprast, ka tu viņam uzticies, taču kritiskā situācijā būsi gatava steigt palīdzēt.

Pamēģini pateikt: “Zini, es ievēroju, ka nomainīt autiņbiksītes ir daudz vieglāk, ja bērns atrodas šādā pozīcijā. Pamēģini, varbūt arī tev tā būs ērtāk.” Tas izskanēs kā gatavība dalīties tajās zināšanās un pieredzē, ko tu pati esi atklājusi, un neizskatīsies pēc ultimāta, aizdomām, ka tu esi neapmierināta ar to, kā viņš tiek galā ar tēva pienākumiem.