Mobilā versija
+18.0°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
14. marts, 2017
Drukāt

Kurš vēlas nopirkt Monas Lizas villu par 11,3 miljoniem? (1)

Foto: Lionardo EstatesFoto: Lionardo Estates

Nesen nekustamo īpašumu tirgū nonākusi plaša 16. gadsimta Toskānas villa Florences pievārtē. Mākslas vēsturnieki uzskata – tieši šajā namā dzīvojusi Džokondo ģimene, raksta Artnet.com

Arī aģentūra France Press ziņo, ka starp villas Antinori īpašniekiem bijusi Džokondo ģimene, un izplatītākā no teorijām par gleznas “Mona Liza” izcelsmi liecina, ka Leonardo da Vinči tajā attēlojis tieši Lizu Gerardini (protams, ir arī konkurējošas teorijas, starp kurām atrodama gan pārliecība, ka “Mona Liza” ir da Vinči mātes portrets, viņa pašportrets, gan arī – viena no jaunākajām idejām, – ka modelis varētu būt bijis kāds gleznotāja māceklis, iespējams, viņa mīļākais).

Intriģējošā kārtā villa Antinori tirgotāja Džokondo ģimenei piederēja tieši tajā laikā, kad tapa slavenā glezna. Un, lai nu kā būtu ar “Monas Lizas” nedefinējamo identitāti, tas ir skaists īpašums ar citronu un olīvu audzēm, bet pati ēka kļuvusi par visslavenākās kjanti šķirnes vīna”seju” un redzama uz tā etiķetes.

Šis tirgū nav vienīgais namīpašums, kurš saistās ar renesanses laikmeta mākslinieku vārdiem. Pērn pārdošanā par 14,6 miljoniem dolāru izlikta paša Leonardo piejūras māja Livorno, savukārt februārī tirgū nonāca Mikelandželo nams Florences pievārtē – par nieka 8,3 miljoniem…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Brīnums, ka krievu “elita” to vēl nav nopirkusi lai kāds čello kvartets varētu uz terases uzstāties.

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+