×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Kursa maiņa. Uz kuru ostu?
 (33)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pirms tālredzīgais Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzklausīja Krimas krievu lūgumus šo “krievu zemi” ar visiem tās iedzīvotājiem atkalpievienot vēsturiskajai Krievijai, viņš, kā pēc tam atzinās, bijis uzdevis saviem cilvēkiem pārliecināties, vai Krimas iedzīvotāji atkalapvienotājus patiešām gaida. Vairākums atbildējis, ka, jā, gaida ar nepacietību. Par pašnoteikšanos dēvētie nemieri vēršas plašumā, “protestētāji” un “separātisti” sagrābj varu un pat Ukrainas vara atzīstas, ka nepārvalda visu valsts teritoriju.

Tuvīno valstu iedzīvotāji, kuru valstis kādu simts gadu pagātnē vēl bija Krievijas impērijas iekarojums, Ukrainas notikumus vērojot, pilnīgi saprotami ir nobažījušies par savu drošību. Pazīstamais rakstnieks un satīriķis Zadornovs vienam latviešu publicistam gan, it kā to iedrošinot, ir skaidrojis, ka atkalapvienotā Krima esot sena krievu zeme! Šķiet, ka tāpat spriež, Krimas pievienošanu atbalstot, arī “LA” līdzstrādnieku aptaujāto Latvijas krievu ievērojama, ja ne lielākā daļa. Te nu tagad no vēstures dzīlēm iznirst “nolādētais” jautājums, vai Latvijai nav jāgatavojas 1940. gada, tas ir, okupācijas draudiem. Īpaši, ievērojot padomju pārvaldības atstātās sekas, sevišķi izjaukto Latvijas iedzīvotāju tautību īpatsvaru un pārkrievošanas tendences. Atmetot dažādus politiskus manevrus un spēles, pēc Krimas notikumiem par asāko jautājumu, manuprāt, ir kļuvis, vai un cik Latvijā ir tādu Krimas tipa separātistu, kas gaida Krievijas varas atgriešanos Latvijā un tajā piedalītos.

Sabiedrības sašķeltību un integrācijas trūkumu, par kuru tik daudz liekulīgi spriedelē, joprojām uztur Krievijas un vietējo “spēku” atklātā nevēlēšanās ne vien atzīt Latvijas faktisku okupāciju 1940. gadā, ne vien mežonīgo represiju noliegšana un attaisnošana, bet pat Latvijas valstiskās neatkarības noliegšana, klaigājot, ka V. Uļjanovs-Ļeņins un boļševiki “nelikumīgi” izlaiduši Baltiju no Krievijas impērijas sastāva. Kā to, piemēram, pauž Kremļa aprindām tuvā mūsdienu Krievijas vēsturniece un politiķe N. Naročņicka un viņas “skola”. Lūk, ko N. Naročņicka stāsta pagājušā gadā izdotajā “Krievu attīstības kodā”: “Tagad viņi priecājas, ka atkal pēc 200 gadiem Baltija iegājusi Rietumu orbītā. Tiem vēl sapnis – atgūt Kaļiņingradas apgabalu. Tā ir galvenā, negatīvā, nopietnā izmaiņa Eiropā. Tam, ko tur Polija un Rumānija dara, godīgi atzīstot, nekāda sevišķa nozīme nav. Bet, lūk, Baltija – tas ir stratēģisks reģions, kuru pārveidoja Pēteris Pirmais, kad nonāca pie Baltijas. Tas padarīja Krieviju par lielvalsti…”

Patlaban, laikā, kad no Straujumas valdības sabiedrība gaida rīcību, iekšējās drošības analīzi, skaidru stāstu par iedzīvotāju un armijas drošību, par to, cik šeit gaida Krievijas ienākšanu, neparādās pat drošības iestāžu ziņojumi, kādi publicēti kaimiņu valstīs. Pa to laiku kādas citādas “kolonnas” rīkojas. Sola arī Latvijā sarīkot maidanus. Labi, ka Rīgas dome mēģinājumu neatļāva.

Ilggadējā, pieredzējusī un kvalificētā kaitniece Tatjana Ždanokas k-dze, kas prot novērtēt arī starptautiskos apstākļus, saka, vajagot “iziet no tā, ka krievi savas intereses varot nodrošināt pastāvošās Latvijas valsts ietvaros”. “Patlaban, kad Eiropas skats piesaistīts Baltijas krieviem, kad daudzi šeit baidās no Krimas [notikumu] atkārtošanās, mums parādījās iespēja šeit izlemt krievu problēmas,” secina T. Ždanoka. Valdība rīkojoties iebaidīti, tramīgi (“Vesti segodņa” 30. aprīlī).

Jāatzīst, ka gan T. Ždanoka, gan citi Latvijas pārkrievotāji prot apstākļus izmantot savās interesēs. Šķiet (lai nebūtu jāsaka, ka apzināti, ar nolūku), to nevēlas vai neprot “latviešu partiju” politiskā elite un varasiestādes, vispirmām kārtām pašreizējā valdība. Nav nekādu pazīmju, ka jel kaut kas tiek darīts iekšējās drošības un stabilitātes (fakti, pierādījumi) labā. Ja nepamanām, ka valdība no neparedzētiem tēriņiem pāri par 600 000 eiro atdevusi ziņu lasīšanai krievu valodā.

No pašreizējās valdības puses būtu sagaidāms, ka tā sekmētu lojālu, Latvijai uzticamu krievu aprindu konsolidāciju, to atbalstīšanu lietās, kas ir nacionālas valsts interesēs. Tikpat loģiski būtu, ja valsts vara izbeigtu auklēšanos ar nevalstiski/pretvalstiskajām izdarībām. Kaut vai ar paralēlas varas konstruēšanu un tās izpausmēm, ko Straujumas kabinets vēro ar apbrīnojamu pacietību. Vai kā ždanokieši kvalificē – ar bezspēcību. Jau runā, ka Drošības policijai pietrūkstot spēku. Varbūt jāsūta palīgā Juta Strīķes kundze?

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. tiesam DP paliga jasuta Juta STRIKE!

 2. … Tiesi ta, Erce !!! Pret Abrenes aneksiju balsoja patrioti, valsts Satversmes aizstavji…. !!!

  … Pieradot citu, bijuso komunistu partijas biedru vai lidzskrejeju, latviesu deputatu, noziedzigo vai nelegalo balsojumu, un tiesiski neatlaujamas Satversmes reinterpretaciju no vadosam valsts atbildigam personam ka tikai kadu valsts dokumentu … jauna legala, nacionalam interesem un Satversmei atbildiga valdiba, var so lietu izmeklet un annulet uzpirktas vai zombetas Saeimas deputatu balsojumu, ka neattiecigu un nelegalu, bez pilsonu referenduma rezultatu – kaut vai pec ANO un Hagas internacionalas tiesas spriedumu par so lietu …!

 3. Latvieši no Abrenes NAV “atteikušies”. Tā laika valdības un Prezidenta (mūžīgs kauns viņiem!) rīcība bija nelegāla, jo tā gāja pret Satversmi. Abrene vēl arvien ir okupēta Latvijas teritorija.

 4. Ansītis pret Grafists Atbildēt

  Arī no Abrenes krievija ateicās uz mūžīgiem laikiem, taču tas viņu netraucēja okupēt gan Abreni, gan arī visu pārējo Latviju. Tā kā beidz mūs te zombēt ar savu RAŠiStiSKO idealoģiju. Jūs esat slepkavas un banditi jau no dzimšanas un tā pret jums arī ir jāizturas. Brīvībā (mūsu brīvībā) jums nav vietas. Vienīgā ieslodzījuma zona, kur jūs varat uzturēties un sadzīvot ir Krievijā! Tur es arī novēlu jums ātrāk nokļūt.

  • Nu re, tas ir jūsu īsta sēja! Tas ir jūsu īstas domas! Neviens nevar sazombēt savu tautu ar fašistiskam ideoloģijām labāk pār jūsu nacikiem un jūs tam ir pierādījums! Jūs apgalvojāt, kā mēs visi ir „slepkavas un banditi” un brīvībā mums nav vietas! Visa krievu tauta?! Nu, un kas jūs esat pats pēc šī to? Pēc jūsu komentāra es varu rakstīt iesniegumu uz DP!

   • Ansītis pret Grafists Atbildēt

    Tā ir jūsu propoganda, kura saka ka visa tauta atbalsta Putlera karu – Ukraunā!!! Un te nu ir tā reize kad es jums tomēr ticu, jo redzu Rašistu barus ar izskalotām smadzenēm, es pat teiktu ka vispār bez smadzenēm. Tādi radījumi ir bištrami nr\e tikai mieram pasaulē, bet arī saskaņai mūsu sabiedrībā. Gribat lai es noskatos kā jūs šeit darīsiet to pašu ko darījāt ukrainā? Nedomāju ka tāpēc jums atvērsies acis un jūs kļūsiet lojāls miermīlīgajai pasaulei. Jūs paši darāt visu lai jūs dzītu no visurienes ar sūdainu koku. No tā ka jūs skaļi bļausiet uz visiem ka viņi ir fašisti, paši jūs “mazāki” fašisti nepaliksiet. Glābt cilvēci no jums, tas ir “goda pienākums”. Un es labrāt saņemtu ziedus un uzslavas no pateicīgās cilvēces…

    • Не могу понять, вы и в самом деле такой наивный или просто такой глупый, ну то есть такой дурак. У меня пропаганда, а вы значит, глаголете чистую правду. И если завтра в Риге пройдёт кислотный дождь, вы тоже скажет, что в этом Путин виноват?! Кстати, коверкать фамилию президента соседней страны, по меньшей мере некоректно. Я тоже могу пройтись по именам, фамилиям президентов этой страны и дать волю своей фантазии. Но я этого не делаю, может они мне и не нравяться, но они были/есть президенты и их нужно уважать хотя бы за должность. Ну, так принято в нормальных странах.
     Вы удивитесь, но Путина действительно поддерживает больщинство россиян, его рейтинг вырос почти до небес, потому, что простые люди увидели в нём зашитника государственных интересов России. А у вашей страны есть государственные интересы? Или вы сомневаетесь, что у России могут быть свои государственные интересы? У вас есть доказательства, что это именно Путин начал войну на Украине? Или вы верите всему тому, о чём верещат самопровозглашонные власти Украины?
     Я тоже могу сказать, что вижу на улицах толпы лашистов с промытыми мозгами, а то и вовсе без мозгов, орущих Латвия – латышам! Также скажу, что такие создания опасны для согласия в нашем обществе. Я тоже думаю, что ваши глазки не откроются никогда, потому, что я не знаю где в мире вы увидели вот это «miermīlīgo pasaule» и почему я должен быть ему лоялен?! Спасти людей от вас это просто моя обязанность, “goda pienākums” . С удовольствием положу цветочки вам на могилку.

 5. Sabiedrības sašķeltību un integrācijas trūkumu, par kuru tik daudz liekulīgi spriedelē, joprojām uztur no PSRS mantotais APARTEIDS SKOLU SISTĒMĀ.
  Latvijā, kā tas ir visās valstīs, skolās mācībvalodai ir jābūt valsts valodai.

 6. boites pravdI DK

 7. «Хитрожопость» из автора так и прёт! Как его колбасит то. Вот šo “krievu zemi” он пишет в кавычках, наверное сомневается. А упомянуть тот факт, что в составе России автономная Крымская республика состояла гораздо дольше, чем в составе Украины, забыл. А о том, сколько времени Крым находился в составе Российской империи и какой кровью он ей достался, вообще не посчитал нужным даже упомянуть. Интересный подход однако.

  • nevis "grafists" bet nacists Atbildēt

   Nebāzies te virsū ar savu kirilicu. Ne visi to saprot vai grib saprast.

   • Не хочешь – не читай, не нравиться – не отвечай! У тебя свободный выбор. Но по сути и поведению, это вы нацист, а не я.

  • Tipiska krieva filozofija. Asinis lēja, lai iekarotu un kādam atņemtu šo zemi.
   Bet to, ka vēl ilgāk Krima bija Turcijas vasaļvalsts, to Tu arī, gadījumā, neaizmirsi?! Tanī laikā 95% šīs valsts iedzīvotāji bija Krimas tatāri, kurus krievi pakāpeniski iznīcināja, paši iesūtot tur savus kolonistus. Arī turki varētu pretendēt uz šo zemi.

   • Типичная философия мелкобуржуазного латыша. Поверхостное знание исстории приводит к неверным выводам. Нужно понимать причину иссторических событий. Крымское ханство находилось в вассальной зависимости от Турции. Турция войну проиграла и подписала мирный договор, в котором от каких либо притязаний на Крым отказалась на вечные времена. А Крымский хан получил по заслугам за постоянные набеги и угон в рабство русских и украинских людей, на выкуп которых из рабства царская казна ежегодно тратила более 1 мил. ефимков (1/4 часть бюджета!), охренительные деньги по тем временам. В конце концов Екатерине 2-й это надоело, и она решила этот вопрос военным путём! Вот и всё.

    • Tipiska krievu filozofija. Ja jau tas Krimas hans tur līda, tad krieviem vajadzēja sargāt savas robežas un kā nāk, tā pa purnu tiem haniem, nevis iet un iekarot. Starptautiskajās tiesībās to laikam sauc par okupāciju un aneksiju. Jeb 1783. gadā vēl starptautiskās tiesības nepastāvēja, bet vai tas dod tiesības iekarot?!!? Putins pēc Krimas referenduma savā uzrunā teica (citēju:) “Krimā ir apglabāti krievu kareivji,
     kuri 1783. gadā izcīnīja Krimas pievienošanu Krievijas valstij…” Tātad, pats Putins atzīst- IZCĪNĪJA un PIEVIENOJA.
     Grafistam arī laikam nav nekā ko teikt par Krimas tatāru sistēmisko iznīcināšanu gan cara, gan pēckara gados. Katram godīgam krievam par to būtu aiz kauna zemē jāielien, nevis ar to jālepojas. Bet tā laikam ir tipiska krievu filozofija. Iekarotāju filozofija.

     • У меня значит, типично русская философия, а у вас тогда, по аналогии, типично латышская. Вы рассуждаете о событиях того времени (несколько веков прошло уже) с сегодняшних моральных и правовых позиций. Это смешно и глупо. Тогда и права такого не было (об этом вы упомянули) и моральные устои были совсем другие. Мне много есть, чего сказать, но вот это ваше «par Krimas tatāru sistēmisko iznīcināšanu gan cara, gan pēckara gados» без ссылок на источники и анализа доказательств – это просто демагогия. Когда и в чём была системность, что лучше, массовые растрелы за переход на сторону врага и войну с оружием в руках на его стороне, или массовая высылка всего народа, с последующим его прощением и возвратом на родину. Непростые вопросы, очень непростые.
      И ещё, чего то я не припомню, чтобы какой нибудь «честный латыш» падал ниц на землю и просил прощения за «подвиги» своих соплеменников в рижском гетто, в белорусских и русских деревнях. Может вы помните?

    • Man ir ne tikai tipiska latvieša filozofija, bet filozofija, kas balstīta uz tautu un valstu vienlīdzības principiem, nevis stiprākā/ vājākā principiem. Krievi gan izsenis vadās pēc stiprākā principiem: gribu- iekaroju, gribu- pakļauju. Lai arī Krimas kara laikā starptautiskās tiesības bija pavisam savādākas un daudz šaurākas savā izpratnē, kā mūsdienās, tas nedod nekādu morālu attaisnojumu krievu pastrādātajiem noziegumiem pret citām tautām gan senākā pagātnē, gan mūsdienās.
     Tikai fakti: Krievija Krimu ANEKTĒJA un INKORPORĒJA gan 1783 gadā, gan šogad. 1944. gadā tika deportēti praktiski visi Krimas tatāri, no kuriem daudzi gāja bojā, kuru skaits jau tā cara laikos represiju dēļ bija ļoti strauji sarucis. Toties ļoti strauji pieauga krievu skaits Krimā un ne jau uz dzimstības rēķina, bet gan uz kolonizācijas rēķina. Vienus izveda, otrus ieveda. Tāpat kā Latvijā. Par šo SISTĒMISMU iepriekš runāju. Vajadzīgas atsauces? Vietas šeit nepietiks- pilns internets, nemaz nerunājot par literatūru dažādās valodās un ar diagrammām, kur redzamas precīzas Krimas etniskā sastāva izmaiņas sākot jau ar 18.gs.
     Un vēl. Neviens latvietis neattaisno tos tautiešus, kuri kara laikā piedalījās soda ekspedīcijās pret baltkrieviem vai ebrejiem (nejaukt Arāja vīrus ar leģionu!!!). Viņi savu sodu ir saņēmuši gan bijušajā PSRS, gan Rietumos. Kuri nesaņēma, tie jau ir miruši un atbildēs Dieva priekšā. Bet…atcerēsimies, ka pat Arājs, kam rokas bija asinīs, šo karu neuzsāka (latvieši vispār šo karu neuzsāka), bet viņš ļoti labi redzēja, ko 1940.-ajā Latvijai atnesa krievi- nāvi, izmisumu, šausmas, tūkstošiem cilvēku deportācijas, valsts zaudēšanu. Nebūtu šo iepriekšminēto notikumu, pie kuriem latvieši nebija vainīgi, visticamāk šie “slavenie” policijas bataljonu vīri mierīgi dzīvotu savās mājās un strādātu valsts labā. Tā jau bija atbildes reakcija.

     • Ну вот опять вы со своей философией, правовыми и моральными критериями сегодняшнего дня. Вы вырываете историческое событие из контекста причинно-следственных событий и условий того времени, и рассуждаете о нём с позиции сегодняшнего дня. Древние греки говорили, что история любого государства – это история войн. Вот докажите мне, что все другие государства в то время вели себя по другому. Та же Турция, Австро-Венгрия, Франция, Англия и др. Войны ведут государства, а страдают от этого простые люди, но вот вы, постоянно и настойчиво, вину за это перекладываете не на государство, а на весь народ, на русский народ в целом. Простите, но народы войн не ведут! Воюет всегда армия, а народ устраивает революцию и гражданскую войну, в крайнем случае.
      Ваши морализации по поводу Крыма и крымских татар, тогда, после войны и теперь, выглядят весьма двусмысленно. А разве ваши далёкие предки поступали по другому?! Вы же на эту землю не с луны свалились. По вашему, было бы лучше, если бы сталинский режим всех татар вообще уничтожил?! Теперь Крым снова в России, всё, забудьте, обратной дороги нет.
      Всё таки вы лукавите, и даже пытаетесь слегда оправдать, названных вами господ. Оказывается, у них были основания, был повод, была причина. Не согласен категорически и не понимаю как отважный лётчик и герой, а также школьный учитель и писатель, могли превратиться в нелюдей? Как? Они не воевали на фронте, они убивали мирных людей!

     • Neattaisnoju nedz Angliju, nedz Franciju utt. Visas šīs valstis savu laiku ir kolonizējušas un pakļāvušas daudzas citas zemes. Taču, atšķirībā no Krievijas, šīs, tā dēvētās Rietumu demokrātijas, sen ir atteikušās no impēriskajām ambīcijām. Nav dzirdēts, piemēram, ka Vācija gribētu atjaunot savu kundzību pār Austriju, vai Poliju, Kēnigsbergu vai, teiksim, Latviju. Kā nekā, vēsturiski vāciešiem Latvijā ir daudz senākas saknes, kā krieviem. Vācija pilnībā ir izgājusi denacifikāciju un nožēlojusi to, ko pastrādāja pagājušajā karā. Bet ko šodien dara Krievija!? Ir laikam atšķirība, ne?
      Par kādiem maniem (latviešu) senajiem senčiem iet runa? Par senajām baltu tautām, kas karoja arī reizēm savā starpā? Tie, laikam, jau ir pārāk seni laiki, lai tos vērtētu ar šodienas mērauklu, lai gan arī tolaik latgaļiem nācās atvairīt slāvu uzbrukumus. Te ir jārunā par daudz maz pārskatāmāku pagātni un vēsture liecina par to, ka latvieši nedz kā tauta, nedz kā valsts nav uzbrukusi ne arī pakļavusi kādu citu valsti/tautu. Mums, gan latviešiem, gan leišiem un igauņiem, ir vieglāk garīgi dzīvot un justies, jo uz mums negulstās šis negatīvais pagātnes slogs- iekarotāju un iznīcinātāju slogs. Diemžēl tāds gulstas gan uz krieviem, vāciešiem, anglosakšiem utt.
      Par tiem, kas kara laikā nodarbojās ar civiliedzīvotāju slepkavībām. Kā jau iepriekš teicu, neattaisnoju šādu rīcību, bet saskatu tajā visā cēloņsakarības. Ja kāds vēl būtu starp dzīvajiem, tad viņam būtu jāstājas tiesas priekšā, bet nevis, kā Mossad izrīkojās ar Tevis pieminēto lidotāju. Starp citu, tieši viņa vaina nav līdz galam parliecinoši pierādīta, jo ir balstīta uz diezgan apšaubāmām liecībām. Ir arī pilnīgi pretējas liecības. Tanī pašā laikā ir neskaitāmi daudz ivanu, petrovu utt, kas arī nekaroja frontē, bet mocīja un bendēja manus tautiešus (un ne tikai), parakstīja nāves sodus, veica neskaitāmus noziegumus. Un daudzi to darīja nevis tāpēc, ka priekšniecība lika, bet tāpēc, ka tā bija viņu pārliecība. Pārliecība, kurā savijās šķiru cīņas filozofija, gan lielkrievnieciskais šovinisms.
      Varam pasapņot. Krievijai šodien ir iespēja dzīvot pavisam citādi. Var taču atmest impēriskās ambīcijas un savas attiecības ar kaimiņiem veidot godīgi izvērtējot notikušo un paužot nožēlu par pagātni (es te domāju ne tikai Baltiju), tādejādi atšķirot jaunu lappusi savstarpējās attiecībās. Netērēt savus resursus Krimā, Ukrainā, Abhāzijā, Moldovā un vēl nezin kur, bet censties sakārtot pašiem savu valsti. Un visa pasaule paskatīsies uz Krieviju pavisam citām acīm.

     • Подвожу итог нашей дискуссии. Каждый из нас остался присвоём мнении, нам не удалось переубедить друг друга, но (!), заметьте, мы вели дискуссию каждый на своём родном языке, потому, что именно на нём нам легче всего формулировать свои мысли, и при этом мы понимали друг друга и не опустились до взаимных оскорблений. Это замечательно! Вы достойный собеседник.
      Paldies jums par diskusiju!

 8. Nav ko brīnīties,ka Ždanoka un viņas līdzskrējēji neciena Latvijas likumus un valdību,ja tās vadībā ir tāda persona kā kundze Straujuma un lielākā daļa līdzšinējo valdības vadītāju.Iznāk,ka valdību vada Korena,Ždanokas ,Girsa,Gapoņenko u.c.domubiedri,kuri ir pārliecināti,ka leģionāri ir un bija fašisti un ja ministrs brīvajā laikā,pieminot kritušos karavīrus,grib nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa,viņš nekavējoties jāatlaiž,negaidot,ka “pārkāpums'” tiek izdarīts.Kamēr Ždanoka un kompānija ‘”risina krievu problēmas”,tikmēr valdība un prezidents kungs Bērziņš guļ un izliekas,ka valstī viss ir kārtībā

  • pietiek mums aprobežoties tikai ar faktu konstatēšanu un tukšu šķendēšanos; ir jārīkojas! Un Saeimā jāievēl nacionāli un kaut nedaudz patriotiski cilvēki… Cik ilgi ļausim valdībai auklēties ar naidīgām okupācijas paliekām? Okupācijas sekas ir jālikvidē, bet ne jāintegrē.

   • Чё, растреливать будете? Или Саласпилский лагерь востановите? А погромы будут?
    Смешной вы, право слово.

    • šaušana un cilvēku iznīcināšana PSRS galvenā nodarbe,no kuras mācījās Hitlera Vācija.

     • Вот ты дедушку своего пораспроси, как он в команде Арайса да в других полицейских батальонах, Латвию защищал. Много интересного узнаешь, и про рижское гетто, и про «подвиги» в белорусских деревнях.

 9. problēma nav cilvēkos, bet gan politiķos, kuri savus savtīgos mērķus sasniedz, balstoties uz it kā pausto tautas gribu, tā vietā sarīdot savā starpā tautības. Sen bij laiks Latvijā pieņemt likumu, ar kuru tiktu izbeigts nepilsoņu statuss.Cik ilgi var izvēlēties pilsonību?- 20,50 vai 2000 gadus? Pasaule ir sadalīta valstīs- tad esiet laipni un noorientējaties nepilsoņi kuras valsts pilsoņi jūs vēlaties būt! Un laipnie politiķi- pieņemiet beidzot atbilstošu likumu, lai šim jautājumam beidzot tiktu pielikts punkts pārredzamā nākotnē!

  • А вы не боитесь, что в стране окажется 300 тысячь граждан России в таком случае, а?
   Вот мне, например, натурализоваться запрещено, вашими же законами. Мне правда и не очень то хочется, но всё таки, это дело принципа.

   • Нет проблем, чемодан, вокзал, матушка расея!!!!!

    • Ага, вот прямо так сразу! Не дождётесь. Буду вам жизнь отравлять одним только своим присутствием. Не всё коту масленица!

 10. Šodien! Kas būs rīt? Atbildēt

  “Garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai” (skat.foto)-ar Krievijas Federācijas un Baltijas kazaku pulka karogiem un pašu Ždanoku priekšgalā!

 11. Ja tāda valdības galva kā Straujuma, tad mundri ejam dibenā. Straujuma ienāca valdībā ar paziņojumu, ka krievu skolās latviešu valoda nebūs, izmeta no valdības nacionālistu Cilinski, atbalstot Ždanokas līniju – latviešu leģionāri ir fašisti, … KNab gadījumā demonstrējusi nostāju Streļčonoka pusē( teica tak, ka pēc tiesas lēmuma zaudētājs atstāj amatu, bet tā kā tas bija Streļčonoks, tad cirks turpinās).

 12. Jāsūta palīgā Jutas Strīķes kundze, ( Laikam viņas priekšniece ,varbūt Straujuma) nevis kundze Juta Strīķe.Tā jau ir ka pat uzrunā latvietis nekad nav bijis kungs vai kundze,bet gan sveša kunga kalps vai kalpone un mūžīgi sveša kunga kalpam savas valsts nav un arī nav vajadzīga, uz to norāda arī visādi elksniņi ,zariņi ,bērziņi……

Draugiem Facebook Twitter Google+