×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
5. jūnijs, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Saskaņieši nodedzina vecos tiltus (13)

Foto - Ieva Leiniša/LETAFoto - Ieva Leiniša/LETA

“Saskaņas” ārkārtējās, galvu reibinošās pārvērtības ar eiropeizēšanos un sociāldemokratizēšanos ir gandrīz tikpat šausminošs triks, kā kad cirkū iluzionists kastē pārzāģē uz pusēm asistenti sievieti. Mūsu acu priekšā notiek pasaulē nepiedzīvots eksperiments, kad viens politiskais spēks atstāj pagātnē cietā kursa darbību tumšā prokremliskā pazemē un paceļas pretī gaišai nākotnei kā darbaļaužu aizstāvji pret bagātniekiem, kas izsūc tautas asinis. Partijas augšgals jau dez-inficēts pret kaitīgām promaskaviskām idejām. Tagad pārmaiņu procesā jāiesaista grūti pāraudzināmās masas, lejasgals, kam jāaptver, ka pēc dueta ar “Vienoto Krieviju” saskaņieši iestājušies Eiropas vienotā sociālistu orķestrī. Cilvēkiem jādod mācīties to labāko no Eiropas vērtībām un pieņemtās kārtības. Partijā kā daudzgalvu organismā ne visi vienā rāvienā aptvers, cik tas ir kruti – būt par sociķi. Kādam Vasjam galvai varbūt ir čuguna oderējums. Bēdu plosītam, viņam grūti novirzīties no kursa, bet Stjopa pazīstams ar antisociālu uzvedību un nemaz negrib momentāni pārtapt par jevropieti. Viņiem pacietīgi jāizskaidro, ka jāaizber sliedes, kuras, uz diviem ceļiem rāpodami, saskaņieši bija ievilkuši līdz Maskavai. Ka biedru radiouztvērēji un televīzijas stacijas jāpārskaņo uz cita informēšanās viļņa. Jānodod makulatūrā lūgšanu grāmatas “Slava PSRS” un “Putins – mūsu laime”. Turpmāk mēs no viņiem neņemsim pat sāli! – esot teicis priekšsēdētājs Nils Ušakovs pēc sakaru saraušanas ar kremliniem. Krievijas Tautu draudzības ordeņa kavalieris Jānis Urbanovičs no savas puses nopūties – “gana labi ir Kriev-zemes kāposti, bet priekš manis tie vārīti nebūs”. Maskava ar savu agresīvas noslieces ārpolitiku aizdevusi pamatīgas dusmas vietējiem latvijiešiem, un acīmredzot tuvākā ievērojamākā Eiropas sociālistu forumā Latvijas delegācija virzīs jautājumu par papildu sankciju uzlikšanu, aizliegumu ievest Astrahaņas arbūzus.

Atbilstoši maija plēnuma uzstādījumiem sagatavots mobilizējošo pasākumu plāns, elementārskolā apgūstot progresīvās vērtības. Kas ir kreisai internacionālei piederīgais? Tas ir jauna cilvēka tips, kas radies garā attīstības ceļā no neandertālieša līdz ES sociālistam. Saskaņiešiem jaunajā maršrutējumā nāksies evolucionēt paātrinātā tempā, ielāgojot, ka Eiropā nekad nelieto vārdus, kas sākas ar burtu h. Jāatzīst iepriekšējās kļūdas, ka pat partijas idejiskie tēvi gājuši maldu ceļos, uzstādami uz kooperēšanos ar Krieviju un nievādami Briseles manieres un slengu. Turpmāk tie saskaņieši, kuri kūdīs uz šķeltniecību un novērsīsies no propagandētā kreisuma, tiks atzīti par vājprātīgiem. Šķēlējus nesaudzīgi apkaros un izslēgs no sociāldemokrātu rindām, tāpat kā Ušakovs jau pavēlējis izsviest ārā Strasbūras zostēviņu Mamikinu.

Ierindas biedri drīz jutīs, kā uzlabojas dzīve zem strādnieku šķiras aizstāvju karogiem. Rīgā uz “Saskaņas” sarīkojumiem ierodas autoritatīvi līderi, redzami kreiso kustības darbinieki – Čehijas karalis, Zviedrijas premjerministrs, Albānijas pašā, Monako “Kreisās frontes” priekšsēdētājs un Elviss Preslijs. Varufakis no Grieķijas personīgi draugam Nilam, apsveicot pārmaiņas, atsūtījis pudeli “Metaxa”. Tikai kādas šausmīgas kļūdas un pārskatīšanas dēļ Ušakovu pāris netika uzaicināts uz karaliskajām kāzām Vindzoru namā. Nav noliedzams, ka “Saskaņas” prinča Nila Vaļerjeviča starptautiskā nozīme pieaug, un arī pārējie biedri, Baraņņiks un citi, iejutīsies Eiropas sociālistu ģimenē kā mājās.

Patīkamas pārmaiņas jau pamanāmas partijas ofisā. Pelnus tagad nokrata pelnutraukos, nevis iztukšītās šprotu kārbās. Telpu rotā LSDSP dibinātāja Dāvida Bundžas ģipša statuete, bet Putina portrejai kāds nedarbnieks piezīmējis ūsas. “Saskaņas” eiropeiskā orientācija un proklamētais uzdevums saraut važas un ķēdes, kuras žņaudz proletariātu, tiks novērtēts iekšpolitiskās aprindās. Vadītāji izmantos katru balkonu, kur pakāpties un teikt kvēlas runas ar jaunajiem uzstādījumiem.

Redz, Ušakova kļuva taisni vai žēl. Neko viņš nevarēja izdarīt labējiem pa prātam, turpretī tagad kopā ar Vjač. Dombrovski pirmais tiks ielūgts valdības veidošanas sarunās.

Ja sociāldemokrātija tomēr cieš sakāvi un negūst plaša vēlētāju loka atzinību? Ilggadējie līdzgaitnieki uztraukušies – kādu vēl jaunuzņēmumu, boiskautus vai natūristus Nils sadomās maskarādē dibināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Si publika ir parak labi pazistama, lai noticetu, ka tik strauji mainijusies sava domasana un vertibas. Varbut pietiks uzskatit visus par neko nesaprotosiem mulkiem? Ja ticibu sev esiet zaudejusi, tad, labakaja gadijuma, to var atgut tikai ar darbiem, ne tuksu plurkskesanu.

 2. ”Saskaņa” redz, ka VIENĪGĀ IESPĒJA APGRIEZT KAŽOKU UZ OTRU PUSI un tēlot lielus LATVIJAS UN LATVISKO VĒRTĪBU, LATVIEŠU VALODAS UN LATVISKĀS KULTŪRAS ”cienītājus un mīlētājus”’, LAI
  DABŪTU LĒTTICĪGO latviešu vēlētāju balsis un PAR KATRU CENU IEKĻŪTU 13.SAEIMĀ UN ARĪ VALDĪBĀ!?
  Tikai NEDOMĀJIET, ka viņu NAIDS UN NICINĀJUMS PRET LATVIJU UN IT ĪPAŠI LATVIEŠIEM TIK ĀTRI PĀRGĀJIS? Paskatieties, KO izdarīja ar latviešu puišiem LKS mītiņā? NAV ziņu, kas izdarīts tālāk ar sitējiem, jo ministrs KOZLOVSKIS viņu priekšā liec muguru regulāri! Ko NILS ĪSTENĪBĀ izdarīja valodu referendumā? Protams, PAR KRIEVU VALODU!!!! KĀ un KAS ir ar FINANSĒM RD NEZIN NEVIENS SABIEDRĪBAS PĀRSTĀVIS, jo RD FINANŠU AUDITS NAV VEIKTS! RĪGA VAIRS LATVISKA PILSĒTA! LAI TO KĀDS APSTRĪD?!? VARAM VISI IEDOMĀTIES, KAS NOTIKS, JA NILS BŪS PREMJERS UN VJAČESLAVS DOMBROVSKIS FINANŠU MINISTRS???????????? KĀ VIŅI GATAVOJAS – AR ĻOTI LIELU PĀRLIECĪBU UN MĒRĶTIECĪBU TIK TĀLU TIKUŠI, KA RUNĀ JAU TAGAD AR UZVARAS GARŠU MUTĒ! VĀJPRĀTS,KAS NOTIKS, JA VIŅI UZVARĒS UN TIKS TUR, KUR PLĀNOJUŠI!??? TĀS BŪS VISLATVIJAS krievu DZĪRES!!! DIEVS PASARG PATRĀPĪTIES VIŅIEM CEĻĀ….TĀDAS LATVIJAS VAIRS NEBŪS!!! PAS SKAIDRĀKS PAR SKAIDRU! IR jau bijuši aprobežotie, kuri par ”Saskaņu” balsojuši 12. Saeimas vēlēšanās! ĻOTI liels % VĒLĒTĀJU bijis tieši LATGALĒ. Tur būs arī TAGAD! JOKI MAZI!

 3. Saskaņa šādā veidā tikai zaudē savus krievu vēlētājus un neviens sevi cienošs latvietis par viņiem tāpat nevēlēs!

 4. Saskaņai latviešu un krievu tautības vēlētāji ir dziļi pie vienas vietas. Galvenais – tikt pie siles un kampt pēc iespējas vairāk.

 5. Vienīga cerība ir uz Artusu Kaimiņu, lai tiktu galā ar kleptokrātiju. Kleptomāniem Latvijas uzzadzējiem vieta ir izgaztuvē.

 6. Nesaprotu! Cik aprobežotam jābūt,lai balsotu par Saskaņu? Lai Nils tiktu pie lielākas naudas “siles”? Ar Rīgas izzagšanu viņam par maz-apetīte augot ēdot. Ja paskatamies uzmanīgāk-ko Nils ir devis Rīgai? Grandiozus remontus,par neadekvātām cenām? Kurus nākas pārtaisīt neskaitāmas reizes.(Kr.Barona ielas remonts) Velo celiņš Gaisa tilts-Jugla(jau kritiskā stāvoklī) Brīvības gatves ceļu remonts(pagaidām vēl turās),bet regulāri tiek lauzts asfalts komunikāciju remontiem un satismes organizēšana pēc remonta neiztur nekādu kritiku.Šo sarakstu var turpināt bezgalīgi.

  • Tieši tā, Prātotāj!

   Nožēlojami, ka ir cilvēki, kuri, balsojot par Saskaņu cer panākt to, ka visas tās cūcības, kas notiek RD, tiktu pārceltas uz visu valsti. Viņi citādi neprot, jo viņi kopē Krievijā pieņemto lietu kārtošanas veidu.
   Ne viss Latvijā notiek tā, kā gribētos. Taču atdot visu Latviju okupantiem, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēctečiem kā tiem Maskačkas “sportistiem” būtu neprāts. Viņi iet uz visu banku, tēlo no sevis eiropiešus, par kuriem viņiem nav ne mazākās izpratnes. Kā metaforiski min raksta autors “Saskaņiešiem jaunajā maršrutējumā nāksies evolucionēt paātrinātā tempā, ielāgojot, ka Eiropā nekad nelieto vārdus, kas sākas ar burtu h.”

  • Pietiek ar iespēju braukt pensionāriem par brīvu sabiedriskajā transportā. Nelielajai valsts piešķirtajai pensijai tas ir liels pielikums. Un kamēr valdība ilgi domā, Ušakovs rīkojas un savāc balsis. Varbūt izdomās visas Latvijas pensionārus vizināt par brīvu? Tad nezinu, kā būs ar procentiem par saskaņiešiem…

 7. Es pret Par,Saskaņu un Koalīciju! Atbildēt

  Aprobežošos ar KPV.LV!

 8. … Bet, es un lielakais daudzums balsosim par noliegto patiesibu, par tai vistuvak stavoso partiju Bezabrene/Latvija … ne par manas dzimtenes okupantiem, iznicinatajiem un muzigiem ienaidniekiem … kuri nekaunigi un viltigi censas paslept savu naidu metot kazokus … !!!!

 9. Es par Latviju, un tāpēc balsošu par Saskaņu!!!!

  • Da vienalga par ko, bet jābalso ir, taču būs pret liberastiem, viņu domas titāniem un Vienotības jenotiem. Atliek tikai nacionāļi, zaļganie, reģionāļi un saskaņieši. Citādi balss vējā!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+