×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Kursi latviešiem 


Maz runājam par to, ka Latvijā dzīvo etniskie latvieši, kuri latviski līdz šim nav iemācījušies neko vairāk par “sveiki”, un mūsu valsts nelabvēļi ar prieku viņus ieskaita krievvalodīgo kopienā. 


 

Pēdējo gadu laikā latviešu valodas prasme pašu latviešu sabiedrībā ir bīstami sašķobījusies, kļuvusi nabadzīgāka. Liela loma vispārējas paviršības kultivēšanā ir, protams, internetam. Tomēr uzskatu, ka cilvēks, kuram jau ģimenē un skolā ielikti pareizas un bagātas valodas pamati, arī internetā nepazemos savu senču valodu līdz paviršam slengam.

Katra valoda attīstās un modernizējas. Pirms divdesmit gadiem mans kaimiņš, kurš bija iemanījies nodzīvot līdz simtajai jubilejai, sūrojās, ka vairs nav neviena laikabiedra, ar ko parunāties, tāpēc klausījās latviešu trimdas radio raidījumus, jo “tur runā manā jaunības gadu valodā”. Maz esmu sekojis izmaiņām mūsdienu vidusskolu programmās, bet dzirdu skolotājus žēlojamies, ka stundu dzimtajai valodai un literatūrai palicis visai maz.

Lai mēs savu dzimto latviešu valodiņu saglabātu cauri pārmaiņu laikiem, ir viena vienīga izeja: jāorganizē kursi pašiem latviešiem valodas prasmju pilnīgošanai. Kursos būtu obligāti jāmācās visiem ierēdņiem, lielajam vairumam Saeimas deputātu, provinces avīžu veidotājiem un visiem, kuri vēlas klāstīt savus viedokļus interneta vietnēs. Biežāk arī radio un televīzijā jābūt raidījumiem, kuros analizē valodas kļūdas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+