Foto – LETA

Kursīti mēģina pāraudzināt?
 0

“Vienotība” mēģina pabīdīt malā deputāti Janīnu Kursīti-Pakuli (“Vienotība”), kuras patstāvīgais viedoklis un nevēlēšanās pakļauties frakcijas disciplīnai kļūstot traucējoša. 


Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Partijas “Vienotība” deputāti vakar Saeimā bija iesnieguši priekšlikumus atsaukt deputāti Janīnu Kursīti-Pakuli (“Vienotība”) no Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas un viņas vietā iecelt Rasmu Kārkliņu (“Vienotība”). Savukārt Kursīte tiktu pārcelta uz mazāk prestižo Pieprasījumu komisiju. Frakcijas vadība skaidroja, ka tā ir parasta deputātu rotācija. “Vienotības” vadību nokaitinājis tas, ka Kursīte darba dēļ universitātē nereti kavējot svarīgas komisijas un frakcijas sēdes. Savukārt politiskie konkurenti un atsevišķi avoti vēsta, ka šādi “Vienotība” soda Kursīti par viņas uzdrošināšanos partijas iekšējās diskusijās kritizēt Ministru prezidenta Valda Dombrov-ska lēmumu atlaist kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (NA). Portāls “pietiek.com” nedēļas sākumā publicēja “Vienotības” iekšējo saraksti, kurā Kursīte iebilst pret partijas vadības nostāju, un viņai piekrīt arī citi biedri.

NA deputāti uzskata, ka “Vienotība” šādi mēģinājusi izrēķināties ar neatkarīgi domājošu deputāti. “Šāda rīcība no frakcijas vadības puses ir vienkārši nožēlojama,” pauda NA deputāte Ināra Mūrniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī Kursīte pieļāva, ka frakcijas ierosinājums saistīts ar diskusiju par Grendi, kaut arī neviens to atklāti neesot pateicis.

“Katrā ziņā Mandātu komisijas pamešana nebija mana vēlme vai iniciatīva. Par motīviem drīzāk jājautā frakcijas priekšsēdētāja vietniecei Lolitai Čigānei. Šis ir pilnmēness laiks, tādēļ varbūt šie ierosinājumi jāuztver ar zināmu devu humora,” viņa teica.

Čigāne apgalvoja, ka notikušajam nav nekāda sakara ar Kursītes uzskatiem. Gluži vienkārši deputāte R. Kārkliņa, kura strādā Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, lūgusi viņu pārcelt uz viņas akadēmiskajām zināšanām piemērotāku komisiju. “Viss notika pilnīgi brīvprātīgi un saskaņoti. Ja Kursītes kundze nevēlētos šādas pārmaiņas, mēs neko neuzspiestu,” uzsvēra Čigāne.

Saeimas vairākums “Vienotības” priekšlikumu noraidīja. Balsojumā Kursītes atsaukšanu no Mandātu komisijas atbalstīja tikai 30 “Vienotības” un Reformu partijas deputāti, pret balsoja 23 NA un ZZS deputāti, kā arī Inguna Rībena no “Vienotības”, bet vēl 30 tautas kalpi atturējās.

Starp citu pagājušonedēļ Kursīte tika atsaukta no Izglītības komisijas un pārcelta uz Cilvēktiesību komisiju ar pamatojumu, ka tajā nepieciešams stiprināt “Vienotības” pārstāvniecību pēc tam, kad mandātu nolicis Ingmārs Čaklais. “Es piekritu šādi palīdzēt frakcijai uz laiku līdz budžeta apstiprināšanai, bet tagad saņemu signālus, ka atgriešanās Izglītības komisijā nebūs tik viegla.

Ja šīs baumas apstiprināsies, tad man būs nopietni jādomā, vai turpināt strādāt šādā frakcijā. Es nācu uz Saeimu, lai aktīvi izmantotu savas profesionālās zināšanas un pieredzi tajās jomās, ko vislabāk pārzinu, bet nevis lai tukši atsēdētu laiku kādā komisijā,” uzsvēra Kursīte.

Reklāma
Reklāma

Tiesa, pastāv arī viedoklis, ka Izglītības komisijā viņa nonākusi interešu konfliktā. Paralēli darbam Saeimā Kursīte ir valsts pētījumu programmā strādājoša zinātniece, bet vienlaikus izmantojusi politisko ietekmi, lai panāktu finansējuma palielināšanu šai programmai.

Tuvojoties vēlēšanām, “Vienotībai” arvien grūtāk paturēt iekšienē dažādo grupējumu savstarpējās domstarpības. Visizteiktāk savā starpā konfliktē liberāli orientētie Meierovica grupas biedri (tā sauktie “lietussargi”) un nacionāli noskaņotie bijušās Pilsoniskās savienības pārstāvji.