×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

“Kuršu zemes” gaļas konservos konstatēta zirga gaļa

Foto - LETAFoto - LETA

Vācijā SIA “Kuršu zeme” liellopu gaļas konservos konstatēta zirga gaļa, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Vācijas pārtikas apriti uzraugošā kompetentā iestāde Latvijas ražotāja “Kuršu zeme” ražotajos liellopu gaļas konservos laboratoriski ir konstatējusi zirga gaļu, liecina paziņojums Eiropas Komisijas (EK) Ātrās brīdināšanas sistēmā.

Pēc patlaban PVD rīcībā esošās informācijas, “Kuršu zeme” nav to uzņēmumu sarakstā, kuriem Latvijas kautuves ir piegādājušas zirga gaļu. Taču pārbaudes vēl turpinās. Kā jau iepriekš PVD informēja, dažās pārbaudītajās kautuvēs nav bijusi nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

PVD jau šodien veiks pārbaudi uzņēmumā, lai noskaidrotu, kur iegūta konservos izmantotā zirga gaļa un kādēļ šī informācija nav norādīta produktu marķējumā, kā arī uzdos uzņēmumam konkrēto produkta partiju atsaukt no tirdzniecības un pārmarķēt.

Tiks pārbaudīti arī citi šī uzņēmuma ražotie produkti, kas satur liellopu gaļu.

Uzņēmums varēs turpināt savas produkcijas izplatīšanu, taču tam pirms produktu laišanas tirdzniecībā būs jāpierāda, ka tie nesatur zirga gaļu, vai arī produktu sastāvdaļu marķējumā jānorāda, ka tie satur zirga gaļu.

Kā LETA jau informēja, EK ir uzdevusi visu dalībvalstu pārtikas apriti uzraugošajām iestādēm veikt liellopu gaļu saturošu produktu DNS pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tie patiešām satur liellopu, nevis zirga gaļu.

PVD saskaņā ar EK norādēm kopumā noņems 50 paraugus zirgu DNS noteikšanai.

Tāpat plānots ņemt desmit paraugus kautuvēs fenilbutazona atliekvielu noteikšanai zirga gaļā. Pagājušajā gadā PVD laboratoriskai izmeklēšanai uz šo zāļu atliekvielām nosūtīja trīs paraugus, taču nevienā no tiem atliekvielas netika konstatētas.

PVD atgādina, ka zirga gaļa, ja tā iegūta legālā kautuvē un ir pārbaudīta, nerada draudus patērētāju veselībai, taču ražotāja pienākums ir to norādīt produkta marķējumā, jo patērētājam, kurš maksā par produktu, ko tas iegādājas, ir tiesības zināt, no kā produkts sastāv.

Kā ziņots, vairākās Latvijas kautuvēs un vienā gaļas pārstrādes uzņēmumā – SIA “Forevers” – ir konstatētas aizdomīgas darbības ar zirga gaļu. Lopu kautuvei Ērgļu novadā “Aibi” tiks piemērots sods par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu 500 latu apmērā saistībā ar to, ka kautuve uzņēmumam “Forevers” piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Esam skatījuši piegādes par pagājušā gada nogali un šī gada sākumu. Visām kautuvēm, kuras nevarēs pierādīt liellopu gaļas izsekojamību, jārēķinās ar soda sankcijām,” norādīja PVD vadītājs.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs – SIA “Viļumene”, ZS “Kalnpierbes” un SIA “Musino” -, kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Eiropas Komisija ir uzdevusi visu dalībvalstu pārtikas apriti uzraugošajām iestādēm veikt liellopu gaļu saturošu produktu DNS pārbaudes, lai pārliecinātos, vai tie patiešām satur liellopu, nevis zirga gaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+