×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Kuru pulveri veļas mašīnai “Rīga”?

vela

“Vai veļas mašīnā “Rīga” varu mazgāt veļu ar automātiskajai mašīnai paredzētu pulveri?” 
Inta R. Salacgrīvas novadā

 

Kosmētikas un sadzīves preču veikalu tīkla “Drogas” pārstāve Elīna Romanova skaidro, ka citam veļasmašīnas tipam paredzēto pulveri var lietot, tikai tad veļu vajadzētu rūpīgāk izskalot. Un vēl esot jārēķinās, ka putu nebūs tik daudz, kā izmantojot veļas pulveri, kas paredzēts mazgāšanai ar rokām.

– Mazgāšanas līdzekļa iedarbība un efektivitāte saglabājas, – uzsver E. Romanova. Tomēr ieteicamāk izmantot atbilstošu pulveri vai mazgāšanas līdzekli, piemēram, pusautomātiskajai veļas­mašīnai ražoto Persil Gold vai šķidros mazgā­šanas līdzekļus Domol, Woolite Perla un citus.

Toties, mazgājot ar automātisko veļasmašīnu, noteikti jālieto pulveris, kas paredzēts šai sadzīves tehnikai. Ja izmanto veļas pulveri, kas domāts mazgāšanai ar rokām, tas var izraisīt veļasmašīnas tvertnes, elektronikas vai elektrodzinēja bojājumus.

Šādā gadījumā cietīs arī drēbes, jo pulvera putas no tām nebūs izskalojamas vēl ilgu laiku. Tāpēc turpmāk vajadzētu pievērst uzmanību norādījumiem uz veļas pulvera iepakojuma, jo katrs no šiem produktiem ir piemērots tieši norādītās veļas mazgāšanai noteiktā režīmā.

Un vēl mājās vajadzētu turēt divu veidu pulverus – baltai un krāsainai veļai. Krāsaino apģērbu košums samazinās, ja tie tiek mazgāti ar veļas pulveri, kas domāts baltai veļai, jo tas satur balinātājus. Turklāt optiskie balinātāji, kurus satur baltajai veļai paredzētie pulveri, ir kaitīgi gan videi, gan var kairināt ādu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+