Kuru zivju eļļu pirkt
 1

Zivju eļļa jālieto, jo tajā ir omega-3 taukskābes, kas vajadzīgas sirds slimību novēršanai. Aptiekās ir plašs piedāvājums, atšķiras iepakojums, cena un 
nepieciešamā deva dienā. Kuru izvēlēties?
 Anita Doniņa Rēzeknes novadā

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Sirds un asinsvadu slimību profilaksē ir svarīgi samazināt piesātināto tauku īpatsvaru ikdienas uzturā. Tie visbiežāk ir sastopami treknā gaļā, desās, sviestā, tortēs, cepumos, čipsos utt. Šādu produktu bieža lietošana uzturā paaugstina holesterīna līmeni asinīs, līdz ar to palielina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.

Piesātinātos taukus ieteicams aizstāt ar polinepiesātinātajiem, piemēram, ar zivīs esošajām omega-3 taukskābēm. Tās palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs, saglabāt elastīgus asinsvadus un nodrošināt normālu asinsriti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai uzņemtu ārstu ieteikto daudzumu sirds slimību profilaksei, ik dienu vajadzētu uzturā patērēt vidēji 80–100 g treknu jūras zivju. Tomēr ne katrs var apēst tādu daudzumu, vēl jo vairāk, ja zivis negaršo. Turklāt bieži vien izvēle ir diezgan ierobežota, jo ar omega-3 bagātas zivis (piemēram, lasis) nav lētas un ne visi var atļauties tās lietot uzturā katru dienu. Diemžēl zivis mēdz būt arī nezināmas izcelsmes, tātad var būt piesārņotas. Tādēļ labs risinājums ir zivju eļļa, kas ir droša, jo ir rūpīgi attīrīta un satur nepieciešamo omega-3 taukskābju daudzumu. Taču, kā jau lasītāja raksta, zivju eļļas piedāvājums atšķiras.

P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs, asociētais profesors Gustavs Latkovskis apstiprina, ka zivju eļļas un omega-3 produktu pozitīvā iedarbība uz sirdi un asinsvadiem ir zinātniski pierādīta. Taču jāraugās, kurš zivju eļļas preparāts satur vērtīgās omega-3 taukskābes eikozapentaēnskābi (EPS) un dokozaheksaēnskābi (DHS). Tas ir galvenais kritērijs, jo labvēlīga iedarbība uz sirds un asinsvadu sistēmu ir konstatēta, ja uzņemtā diennakts deva ir 
vismaz 250 mg EPS un DHS, taču vēl labāk, ja vienā preparāta kapsulā kopumā ir vismaz 
600–800 mg EPS un DHS, bet ideālā gadījumā diennakts deva ir 1000 mg. Ja vienā kapsulā šo omega-3 taukskābju ir mazāk, var aprēķināt, cik daudz kapsulu vajag vienai devai un cik ilgam laikam pietiek viena iepakojuma. Tad arī iespējams uzzināt, cik daudz naudas izdosiet, piemēram, par mēnesi ilgu kursu.