Ekonomika
Bizness

Kurzemē atsakās no populāriem Krievijas TV kanāliem18


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-LETA/AFP

Vairāki kabeļtelevīzijas operatori Kurzemē atteikušies no Krievijas Pirmā Baltijas kanāla, “RenTV” un “NTV” pārraidīšanas pieaugošo izmaksu dēļ, par to portālu “La.lv” informēja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) vadītājs Ilmārs Muuls.

Muuls uzsvēra, ka telekanālu “piegādātājs” SIA “TEM TV” esot piedāvājis nesamērīgus noteikumus jaunajā līgumā par retranslāciju. Piemēram, izmaksas kabeļtelevīzijas operatoriem esot pieaugušas par vidēji 30 – 40 procentiem, bet atsevišķiem operatoriem pat trīs reizes.

“Lielai daļa no Kurzemē esošajiem kabeļtelevīzijas operatoriem iepriekšējie līgumi ar “TEM TV” beigušies pērn un šā gada sākumā. Sākumā piedāvāja cenas, kas bija katastrofāli lielākas, kā arī parādījās prasība, ka signāls jāņem no interneta, kas daļai operatoru ir neizpildāma prasība. Līgumā parādījās arī manipulācijas riski ar reklāmu izvietošanu,” skaidroja Muuls.

No Krievijas kanālu retranslācijas esot atteikušies operatori SIA “Lagzdiņas” Saldū, Brocēnos SIA “ARTS”, kā arī SIA “MCK”, kas sniedz kabeļtelevīzijas pakalpojumus Kuldīgā, Talsos, Brocēnos un Saldū.

SIA “ARTS” vadītājs Māris Kalniņš “La.lv” sacīja, ka viņa uzņēmumam pakalpojums piedāvāts par 40 – 50 procentiem dārgāk. “Mēs esam mazs tīkls, vidēji aptveram 300 māju Brocēnos. Bet tādēļ, ka tagad vairs neraidām, neviens apkārt ar karogiem nestaigā,” piebilda Kalniņš.

Saistītie raksti

Pietam Muuls norādīja, ka atteikšanās no Krievijas kanālu raidīšanas saistāma ar kabeļtelevīzijas operatoru nespēju izpildīt starpnieka piedāvātos jaunos līguma nosacījumus, bet ne ar kādu politisku iemeslu.

Toties “Lattelecom” līgums ar kanālu piegādātāju beidzoties vēlāk, un tur saistībā ar Krievijas kanālu pārraidīšanu pagaidām nav nekādu izmaiņu.

LA.lv