×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

Kurzemē atsakās no populāriem Krievijas TV kanāliem (17)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto.

Vairāki kabeļtelevīzijas operatori Kurzemē atteikušies no Krievijas Pirmā Baltijas kanāla, “RenTV” un “NTV” pārraidīšanas pieaugošo izmaksu dēļ, par to portālu “La.lv” informēja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) vadītājs Ilmārs Muuls.

Muuls uzsvēra, ka telekanālu “piegādātājs” SIA “TEM TV” esot piedāvājis nesamērīgus noteikumus jaunajā līgumā par retranslāciju. Piemēram, izmaksas kabeļtelevīzijas operatoriem esot pieaugušas par vidēji 30 – 40 procentiem, bet atsevišķiem operatoriem pat trīs reizes.

“Lielai daļa no Kurzemē esošajiem kabeļtelevīzijas operatoriem iepriekšējie līgumi ar “TEM TV” beigušies pērn un šā gada sākumā. Sākumā piedāvāja cenas, kas bija katastrofāli lielākas, kā arī parādījās prasība, ka signāls jāņem no interneta, kas daļai operatoru ir neizpildāma prasība. Līgumā parādījās arī manipulācijas riski ar reklāmu izvietošanu,” skaidroja Muuls.

No Krievijas kanālu retranslācijas esot atteikušies operatori SIA “Lagzdiņas” Saldū, Brocēnos SIA “ARTS”, kā arī SIA “MCK”, kas sniedz kabeļtelevīzijas pakalpojumus Kuldīgā, Talsos, Brocēnos un Saldū.

SIA “ARTS” vadītājs Māris Kalniņš “La.lv” sacīja, ka viņa uzņēmumam pakalpojums piedāvāts par 40 – 50 procentiem dārgāk. “Mēs esam mazs tīkls, vidēji aptveram 300 māju Brocēnos. Bet tādēļ, ka tagad vairs neraidām, neviens apkārt ar karogiem nestaigā,” piebilda Kalniņš.

Pietam Muuls norādīja, ka atteikšanās no Krievijas kanālu raidīšanas saistāma ar kabeļtelevīzijas operatoru nespēju izpildīt starpnieka piedāvātos jaunos līguma nosacījumus, bet ne ar kādu politisku iemeslu.

Toties “Lattelecom” līgums ar kanālu piegādātāju beidzoties vēlāk, un tur saistībā ar Krievijas kanālu pārraidīšanu pagaidām nav nekādu izmaiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Es vispar Latvijas programmas neskatos.

 2. Izskatās, ka daļā Latvijas iedzīvotāju vairs neuzķeras uz lētiem seriāliem, filmām un lielu kaimiņvalsts propogandas lādiņu. Drīzumā visiem lielākajiem kaeļtelevīzijas un digitālās tv izplatītājiem būs japārskata savas piedāvātās pakas.

 3. KĀ tāmnieks var zināt, cik daudz skatītāju no pēcpadomju laika tas IQ nepārsniedz VISTAS rādītājus???? Vai viņš izpētījis? Liekas, ka pašam kaut kas nav kārtībā ar vistas domāšanu! Tādi gvelzēji pilni komentāri! Es nezinu tādus ”vistas” rādītājus!? Jauki, ka Kurzemē atsakās no populāriem Krievijas TV kanāliem, ja tāds ir viņu lēmums. Par valsts drošību ir jādomā. LTV1 var skatīties daudzus raidījumus un tiešām ir LABAS filmas. Labi arī LNT ziņu raidījumi. Vienīgi gribētos redzēt un dzirdēt TV kanālus, kuros NAV PROPOGANDAS???????

 4. Piebildīšu, ka tieši LTV1 piedāvā ĻOTI labas filmas! Arī informatīvie un analītiskie raidījumi ir tā vērti, lai katru vakaru ieslēgtu TV.

 5. Tatad kremlu cekistu propagandas un dezinformacijas zinas interese,bet atsakas cenas del.Ar ko nodarbojas ES un NATO Valsts Latvijas institucijas un valdiba kura ir atbildiga par Valsts drosibu ?

 6. es jau izbrinijos Atbildēt

  tad izlasiju ka tie jau ir operatori, nevis gala lietotāji:) pēc pusgada kad viņi konstates ka klientu skaits nokritis uz pusi, tad klusi klusi un bez pompoziem rakstiem presē pieslēgs atpakaļ:)

 7. Bet maksa palikusi tā pati.

 8. latvijas programmas var skatities tikai idioti jo pedejie mesli un propoganda

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Latvijas TV, protams, ir daudz trūkumu, taču ir arī ļoti labi, pat izcili raidījumi. Piekrītu, ka jeņķu superkrimiķus un ur.lu muhtarus nevajag nevienam, bet tās rāda gadiem! Tanī pat laikā Krodera balvas ceremoniju nerāda, kultūras programmas aizdzen pusnaktī, sporta ziņās detalizēti iztirzā papuā nēģerus, bet pat nepiemin daudzus ikdienas notikumus LV. No rītiem tā labi noēdusies sporta ziņu blice ik pēc 10 min kuļ tukšus salmus un ar savu vāvuļošanu atbaida no ekrāniem ne tikai sporta draugus. Tā medaļas viena puse. Otra puse liek (pieprasa) skatītājam būt vismaz tik izglītotam, lai saprastu par ko stāsta, par ko disputē raidījuma dalībnieki. Tā šodien ir ļoti liela problēma, jo vairumam mīļo pēcpadomju laiku skatītāju IQ īpaši nepārsniedz vistas rādītājus. To lieliski pierāda gan gudāks, vēl gudrāks, VIP un daži citi zināšanas prasoši raidījumi. Latvijas TV nebūt nav nicināma, tikai vajadzīga stingra griba sakārtot un filtrēt nederīgo no derīgā.

 9. cik mums ir gudri kurzemnieki!

 10. nu tad skataties musu stulbos raidijumus un noladeto propagandu

 11. Latvijā pa TV vispār nav ko skatīties. Kad esmu Latvijā, televizoru gandrīz nemaz neieslēdzu – tikai LNT ziņas un Panorāmu. Visādi tizli amerikānu seriāli neinteresē. Bet pašas Latvijas TV veidotie raidījumi lielākoties nav baudāmi, bet vecās latviešu filmas (padomju) nerāda. Tā ka…

 12. Jo tālāk no urlām, jo labāk.

 13. Urrrāāā! Skatīsimies nožēlojamos šovus un 100reiz redzētās vecās amerikāņu filmas! Un pidrallā, bez šaubām! Tirlim – bam – bam!

 14. Kapēc nevar atteikties visa Latvija no tās fa”sistiskās propogandas?Tās ir šausmas ko tur rāda un kā melo!Lai 5-tā kolonna un koloboranti pēr par labu naudu tos savus feikus,tas par ieekonomēto braukšanas naudu.

 15. … Re, kur valsts operatori palaidusi garam metodi, ka tikt lauka no parkrievotas Bezabrenes TV programmas apskavieniem !

Draugiem Facebook Twitter Google+