×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Kurzemē pieaug bezdarbs, bet valstī kopumā — par 70 bezdarbniekiem mazāk (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Jūnijā Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēti 80 497 bezdarbniekiem, kas ir par 70 cilvēkiem mazāk nekā pirms aptuveni mēneša – 31.maijā, ziņo aģentūra LETA.

Tātad, bezdarba līmenis valstī kopumā samazinājies par 0,1 procentpunktu, nokrītot līdz 8,5%. Tiesa, tas nenozīmē, ka visos reģionos vienmērīgi samazinās bezdarbs. Kurzemē bezdarba līmenis ir pieaudzis par 0,5 procentpunktiem, sasniedzot 10,8%, kas daļēji izskaidrojams ar darbinieku atlaišanu zivrūpniecības nozarē pēc tam, kad Krievijas federālais un fitosanitārais uzraudzības dienests aizliedza ievest zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas.

Kā liecina NVA dati, Talsu filiālē jūnijā reģistrēti 280 bezdarbnieki, kuri pirms tam strādājuši zivrūpniecības nozarē. Savukārt NVA Ventspils filiālē jūnijā reģistrēti 145, Liepājas filiālē – 33, bet Saldus un Kuldīgas filiālēs – katrā pa trim šādiem cilvēkiem.
Kopumā Latvijā ir 1498 bezdarbnieku, kuru pēdējā darbavieta bijusi zivrūpniecības nozarē. No tiem 855 par bezdarbniekiem kļuvuši tieši jūnijā.

Tikmēr citos Latvijas reģionos bezdarba līmenis samazinās. Latgalē bezdarbs mēneša laikā ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, sarūkot līdz 18,7%, bet Zemgalē tas samazinājies par 0,3 procentpunktiem, nokrītot līdz 8,2%.

Rīgas reģionā bezdarba līmenis saglabājies nemainīgs un joprojām ir 5,3%, tāpat arī Vidzemē, kur tas saglabājies 9,4% līmenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visi zivnieki katru vasaru atlaiž un pēc tam no jauna pieņem atpakaļ darbiniekus.

  2. Cilvēki aizbrauc no dzimtenēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+