×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2015
Drukāt

Kurzemē sieviete apdedzinās ar viltus dzintariem

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Salasot tā saucamos viltus dzintarus jūrmalā, kas noturēti par īstiem, kāda sieviete Kurzemē guvusi apdegumus, aģentūru BNS informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Viņa pastāstīja, ka 65 gadus vecā sieviete pie jūras salasīja it kā dzintarus un ielika tos kabatā. Salasītie gabaliņi uzliesmojuši, radot apdegumus. Sieviete guvusi plaukstas apdegumus, kā arī apdegumus no kabatā ieliktajiem it kā dzintara gabaliem. Cietusī tika nogādāta slimnīcā Rīgā.

“Viltus dzintars” ir kādreizējās padomju armijas pirms vairāk nekā 20 gadiem jūrā nogremdētais fosfors.

Baltais fosfors pēc izskata atgādina dzintaru, bet, kad to nedaudz paberzē vai arī tas siltumā sāk žūt, tas uzliesmo. Fosforu no dzintara var atšķirt pēc tā, ka ķīmiskā viela nav tik caurspīdīga kā dzintars.

“Viltus dzintari” Liepājas pludmalē visvairāk tiek izskaloti pēc vētrām vai spēcīgiem vējiem jebkurā gadalaikā. Visbiežāk tos atrod pludmales joslā starp Bernātiem un Liepāju.

Pēdējos gados no “viltus dzintara” gūto apdegumu skaits nav liels. Aģentūras LETA arhīvā nav atrodamas ziņas par kādu pērn fiksētu negadījumu. Pēdējo reizi policija sabiedrību par „viltus dzintaru” izskalošanu pie Liepājas brīdinājusi 2013. gadā.

Bukša arī informēja, ka sestdien Vidzemē ķermeņa atdzišana konstatēta 21 gadu vecam vīrietim, kas nācis mājās no ballītes, bet stiprā reibuma dēļ palicis guļam uz ceļa braucamās daļas. Kad viņu atrada, viņa ķermeņa temperatūra bija 34 grādi.

Vēl kādam 18 gadus vecam puisim Rīgā palicis slikti uz ielas, un viņš mediķiem norādījis, ka smēķēja augu maisījumus. Jaunais cilvēks nogādāts slimnīcā ar intoksikācijas pazīmēm.

Rīgā 57 gadus vecs vīrietis spēlējies ar bērniem, un turpat ārā tikusi vārīta zupa. Viņš paklupis un atmuguriski uzkritis katlam, gūstot apdegumus.

Latgalē 41 gadu veco saimnieku suns sakoda rokā, kad viņš gribēja to pabarot.

Ātrā palīdzība sestdien devās uz 1206 izsaukumiem, no kuriem 294 bija traumas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+