Latvijā
Novados

Kurzemē uz nometni pie jaunsargiem ieradušies Ukrainas karavīru bērni2


Ukrainas karavīru bērniem sākas nometne Kurzemē, 03.06.2018.
Ukrainas karavīru bērniem sākas nometne Kurzemē, 03.06.2018.
Foto – Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija

Saldus tehnikumā šo pirmdien, 4. jūnijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Jaunsardzes patrons, kopā ar kundzi Ivetu Vējoni, Ukrainas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvaroto lietvedi Alisu Podoļaku un Jaunsardzes un informācijas centra direktoru pulkvežleitnantu Aivi Mirbahu atklāja nometni Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērniem, tā portālam “La.lv” pavēstīja Jaunsardzes un informācijas centra Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Žilinska.

Valsts prezidents Vējonis, uzrunājot nometnes dalībniekus, uzsvēra: “Arī mums ir bijis jācīnās par mūsu valsts neatkarību. Tāpēc mēs ļoti labi saprotam Ukrainas tautu un tās centienus aizstāvēt savas valsts neatkarību. Jūs esat nākotnes cīnītāji, kas turpmākajos gadu desmitos veidos savu valsti. Lai ikvienam no jums izdodas izmantot šo laiku Latvijā, lai atpūstos, uzkrātu spēkus un kļūtu stiprāki.”

Savukārt Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Mirbahs atklāšanas runā sacīja: “Ar šo vizīti mēs, visa Latvijas tauta, vēlamies parādīt, ka mums nav vienalga, kas notiek Ukrainā un mēs Jūs atbalstām un turpināsim atbalstīt. Vērojiet, kas šeit, Latvijā ir savādāks nekā Ukrainā, varbūt dažas lietas labāk, atcerieties tās, vediet atpakaļ uz Ukrainu.”

No 3. līdz 9. jūnijam Jaunsardzes un informācijas centrs organizē nometni Kurzemē Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērniem.
Nometnes laikā Ukrainas karavīru bērni kopā ar jaunsargiem dosies aizraujošās un piedzīvojumu pilnās ekskursijās uz Liepāju, Ventspili, Saldu un Rīgu, sportos un darbosies radošās darbnīcās.

Saistītie raksti

Jau piekto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, un dāvanas Ziemassvētkos. Uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību.

Savukārt Jaunsardze sniedz gan padomus, gan praktisku palīdzību Ukrainas Bruņotajiem spēkiem līdzīgas jauniešu organizācijas izveidē Ukrainā. 2017. gadā tika aizsākta jauna tradīcija, proti, Jaunsardze vasarā viesos uzņem Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērnus, lai viņi varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos – braukt ar laivām, iet ekskursijās, pavadīt nakti teltīs mežā un sacensties savā starpā dažādos sporta veidos.

 

LA.lv