×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. novembris, 2014
Drukāt

“Kurzemes finiera” rūpnīcu pārņem mežizstrādes uzņēmums “Stiga RM” (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Tukuma novada mežizstrādes uzņēmums “Stiga RM” uz nomas tiesībām pārņēmis maksātnespējīgās SIA “Kurzemes finieris” rūpnīcu Kuldīgā, kur decembrī plānots atsākt ražošanu, informēja “Stiga RM” valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Tieši “Stiga RM” vērsās Kuldīgas rajona tiesā, prasot atzīt “Kurzemes finiera” maksātnespēju.

“Šī ir otrā diena, kopš esam sākuši rūpnīcas atjaunošanu. Pagaidām esam pieņēmuši darbā 13 bijušos “Kurzemes finiera” darbiniekus,” informēja Ramoliņš. Rūpnīcas atjaunošanā “Stiga RM” iesaistījusi arī vairākus savus darbiniekus no Tukuma, līdz ar to pašlaik ražotnes atjaunošanas darbos iesaistīti kopumā 20 cilvēki. “Plānojam, ka līdz gada beigām varēsim nodarbināt ap 40 bijušos “Kurzemes finiera” darbiniekus, bet tie vēl nav griesti,” piebilda Ramoliņš.

Tuvākajās dienās tiks piegādāti pirmie kokmateriāli, bet ražošanu rūpnīcā plānots atsākt līdz Ziemassvētkiem. “Testa režīmā mēs gribētu sākt ražošanu 10.decembrī, bet neesam droši, vai tik ātri izdosies,” atzina Ramoliņš. “Jāsaprot, ka rūpnīca ir sliktā stāvoklī, nav ilgstoši remontēta. Pēdējā laikā tur ir ražota nekvalitatīva produkcija, vislētākais saplāksnis”.

Konfidencialitātes līguma dēļ “Stiga RM” nevar atklāt, cik lielus līdzekļus uzņēmums plāno ieguldīt rūpnīcas atjaunošanā, taču tajā katrā ziņā tikšot ražoti augstas kvalitātes produkti. “Pavisam noteikti mēs redzam noieta tirgus, ražosim 100% eksportam. Viskonkrētākās pārrunas mums pašlaik ir ar vāciešiem un angļiem,” atklāja “Stiga RM” valdes loceklis.

“Mūsu mērķis, pārņemot rūpnīcu, nenoliedzami ir uzņēmējdarbība, tas nav labdarības projekts, taču, protams, lielā mērā mēs pildām arī sociālo funkciju,” atzina Ramoliņš. Neatkarīgi no tā, kad rūpnīca atsāks darbu, visiem pieņemtajiem darbiniekiem pirms Ziemassvētkiem tikšot izmaksāts avanss.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”) pauž gandarījumu par “Stiga RM” vēlmi atjaunot ražošanu rūpnīcā, kā arī par saskaņoto un operatīvo VAS “Latvijas finanšu attīstības institūcija ALTUM” vecākā jurista Aivja Brūdera, “Kurzemes finiera” maksātnespējas administratora Andra Bērziņa un jaunā nomnieka rīcību, lai vēl pirms ziemas sala saglābtu ražotni. “Kokapstrāde vienmēr bijusi viena no Kuldīgas novada prioritārajām nozarēm, tāpēc ir īpaši svarīga ražošanas un darba vietu atjaunošana,” uzsver Bērziņa.

Kā jau ziņots, Kuldīgas Sociālais dienests, pamatojoties uz Kuldīgas novada domes lēmumu par ārkārtas situāciju, 74 grūtībās nonākušajiem “Kurzemes finiera” strādniekiem izmaksāja vienreizējus pabalstus 320 eiro apmērā, kā arī piešķīra brīvpusdienas diviem strādnieku bērniem.

Maksātnespējas administrators Bērziņš pastāstīja: “Līgumos, kurus esam parakstījušies, esam uzņēmušies daļu no sociālās funkcijas un pieejam tam ar atbildību”. Viņš informēja, ka tuvākajās dienās bijušie “Kurzemes finiera” darbinieki varēs pieteikties aprēķinātajam un neizmaksātajam atalgojumam, ko no garantiju fonda plānots izmaksāt līdz nākamā gada sākumam.

Kā ziņots, vienam no lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Kuldīgas novadā – SIA “Kurzemes finieris” – šoruden pasludināts maksātnespējas process, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā.

Ar pieteikumu ierosināt “Kurzemes finiera” maksātnespējas procesu Kuldīgas tiesā bija vērsies Tukuma novada mežizstrādes uzņēmums SIA “Stiga RM”. Kā atzina “Stiga RM” valdes loceklis Ramoliņš, “Kurzemes finierim” esot “ļoti liels un sens parāds”. Konkrētu parāda summu gan viņš neatklāja, vien norādīja, ka tas esot sešciparu skaitlis.

“Kurzemes finiera” valdes priekšsēdētājs Dzintars Odiņš iepriekš nevēlējās komentēt notiekošo.

Jau ziņots, ka uzņēmums iepriekš apturēja ražošanu. Kuldīgas pašvaldība to atzinusi par ārkārtas situāciju un lēmusi par vienreizēja materiālā pabalsta izmaksu finanšu grūtībās nonākušajiem uzņēmuma darbiniekiem.

Uzņēmuma darbinieki vērsušies pašvaldībā ar lūgumu pēc palīdzības šajā situācijā. Viņi pašvaldībai darījuši zināmu, ka pilnībā vai daļēji nav saņēmuši aprēķinātās algas par augustu un septembri, bet oktobrī uzņēmums vispār neesot strādājis. Pēc domes rīcībā esošās informācijas, uzņēmuma turpmākais liktenis bija neskaidrs; darbinieki formāli bija darba attiecībās, lai gan uzņēmums faktiski nestrādā, tādējādi darbiniekiem nav iespējams saņemt bezdarbnieka pabalstu.

“Kurzemes finieris” reģistrēts 2006.gada 6.aprīlī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 250 000 latu (355 720 eiro), kapitāla daļas pieder Jurim Dainim Odiņam.

2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 3 471 837 eiro un pērn tas strādājis ar 330 494 eiro lieliem zaudējumiem, liecina “Firmas.lv” informācija. 2013.gadā uzņēmums nodarbināja 128 cilvēkus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja kurzemes finierī labi maksātu pats labprāt ietu atpakaļ.

  2. Tur pat nesanak minimala alga maksa nevis 2.20 bet 2.17

  3. ja ramolins godigi maksatu algas tad diezinvai varetu atlauties kurzemes finieri,bet ta ka maksa konverte tad melna nauda pietiek:))

  4. viens Tukuma MRS jau izzaga kuldigas ,,VULKANU” veco, un gali udeni ,vai tagad nebus taspats

Draugiem Facebook Twitter Google+