Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
29. oktobris, 2013
Drukāt

Kurzemes mežos šonakt vētrā nav atkārtojies 2005.gads (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Pagājušās nakts vētrā Kurzemes mežos izgāzti atsevišķi koki, bet kopumā postījumu ziņā to nevarot salīdzināt ar iepriekšējo postošo vētru 2005.gadā, kad koki mežos bija izgāzti vienlaidus, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja aptaujātie eksperti.

“Postījumi ir, bet daudz mazāki nekā 2005.gadā, kad bija vienlaidus gāzumi. Toreiz vētra nogāza 70 miljonus kubikmetru koksnes, bet patlaban, saskaņā ar mežziņu šā rīta ziņojumiem, Ventspils, Talsu, Kuldīgas, Liepājas puses mežos ir viens līdz trīs nogāzti koki uz hektāru,” sacīja Valsts meža dienesta preses sekretāre Selva Šulce.

Dienas laikā meži tiks rūpīgāk apsekoti. Dienestam ir viens mežzinis uz 10 000 hektāru.

Arī Meža īpašnieku biedrības vadītājs Arnis Muižnieks sacīja, ka situācija patlaban vēl tiek izvērtēta, jo daudzi meža īpašnieki stipro vēja brāzmu dēļ pagaidām savus īpašumus vēl nav apsekojuši.

“Katrā ziņā 2005.gads neatkārtojas. Ir veicies, ka zeme vēl nav sasalusi, līdz ar to atsevišķi koki ir gāzti, nevis lauzti. Tas nozīmē, ka materiāls ir vērtīgāks – kokus varēs sagarināt un tad pārdod vai kā citādi izmantot. Kad koki tiek lauzti, materiāls ir daudz nevērtīgāks,” sacīja Muižnieks.

Kā ziņots, aizvadītajā naktī Latvijai no Kurzemes uz Vidzemi pāri traucās vētra, kas nu pamazām sākusi zaudēt savu spēku. Spēcīgā vēja dēļ elektroapgāde šorīt bija traucēta vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nebija vētra ,tapēc neko nenogāza. 2007g bija stipraka vētra.

  2. Ko tad nu gaaziis ja palikushas tikai jaunaudzes.

  3. Daudzi meži izzāģēti un vējš izskrēja cauri brīvi. Viņam nekas nebija gāžams.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+