Kultūra
Literatūra

Kurzemes Prozas lasījumos godalgotas Guna Roze un Gundega Rezevska 0

Publicitātes foto

Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā pagājušās nedēļas nogalē norisinājās “Kurzemes prozas lasījumi 2017”, kas tiek organizēti sadarbībā ar Ventspils bibliotēku un festivālu “Prozas lasījumi”, vēsta LA.lv uzzināja Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Galveno balvu Kurzemes prozas lasījumu konkursā ieguva Guna Roze par stāstu “Bestmens” un Gundega Rezevska par stāstu “Intervija ar vilku”, ko varēs dzirdēt Rīgā Prozas lasījumos.

Tika piešķirtas arī vairākas specbalvas šādiem konkursa dalībniekiem: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja piešķīra iespēju dzīvot rezidencē vienu nedēļu Patrīcijai Kuzminai par stāstu “Komunālais piedzīvojums”. Ventspils bibliotēka apbalvoja Ēriku Vilsonu par stāstu “Kleperis” un Ivetu Skapsti par “Almas stāstu”, Ventspils muzejs savu specbalvu piešķīra Gunai Rozei. Publikas simpātijas balvu ieguva arī Guna Roze.

Konkursam savus darbus kopumā iesūtīja 18 autori: Ligita Paegle, Rolande Bebre, Ilga Katlapa, Iveta Skapste, Ingrīda Zaķe, Guna Roze, Gvido Drage, Oskars Zveja, Ruta Zimnoha, Liena Muskare, Pēteris Tonis, Patrīcija Kuzmina, Ēriks Vilsons, Iveta Salgrāve, Inga Mastiņa Sanita Dejus, Gundega Rezevska, Marija Anmane.

Konkursa žūrijā strādāja: literāti Gundega Repše, Ieva Rupenheite, Laimdota Sēle, Kristīne Ulberga un Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura.

Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš pasniedza domes piešķirtās ikgadējās izcilības stipendijas literatūrzinātniecei Gundegai Grīnumai un dzejniecei Kristai Annai Belševicai. Izcilības stipendija paredz četru nedēļu rezidenci Rakstnieku mājā, kā arī 500 eiro lielu balvu pēc nodokļu nomaksas.

“Kurzemes prozas lasījumi” šogad norisinājās jau astoto reizi.

LA.lv