×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Kurzemes pusē vietējie ceļi grūti izbraucami (2)

Sniega tīrītājs Mangaļsalā. Foto - LETASniega tīrītājs Mangaļsalā. Foto - LETA

Tukuma un Talsu pusē joprojām turpinās snigšana, un brāzmainā vēja ietekmē atsevišķi vietējās nozīmes autoceļu posmi ir aizputināti. Autoceļu uzturēšanai piesaistīta arī apakšuzņēmēju ziemas tehnika, informē “Latvijas autoceļu uzturētājs”.

Pēcpusdienā Kurzemē ceļu uzturēšanas darbus veic 69 ziemas dienesta tehnikas vienības, kas tīra ceļus un kaisa tos ar pretslīdes materiāliem.

Sniega sanesumi brāzmainā vēja ietekmē klajās vietās var veidoties arī uz reģionālajiem autoceļiem, tādēļ uzņēmums aicina ceļu lietotājus informēt Satiksmes informācijas centru par apledojumu, sniega sanesumiem vai citiem sarežģījumiem.

Ceļu uzturētāji aicina braucējus ņemt vērā, ka spēcīgais vējš autoceļus vietām aizputina, tie var būt slideni un sniegoti. Ziemā, īpaši mainīgos apstākļos autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti, bet ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji, tāpēc jāizvēlas savām prasmēm un situācijai uz ceļa atbilstoša braukšanas maniere.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Un – NAV nekā jauna šajā Dieva pasaulē…”

  Un, arī: “Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2013. gada sākums): “Gan šīs valsts galvaspilsētā Rīgā, gan visā Latvijā turpināsies snigšana un sniega sega kļūs par aptuveni 10 centimetriem biezāka”, liecinot “plašsaziņas medijos publiskotā “Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” (LVĢMC) speciālistu sniegtā informācija”. “Kā norāda sinoptiķi, Latvijā turpināsies ilgstoša snigšana un vietām, galvenokārt centrālajos rajonos, sniega segas biezuma pieaugums sasniegs vismaz no 6 līdz 13 centimetriem, līdz ar to sniegs un apledojuma veidošanās apgrūtinājusi braukšanu šīs valsts lielākajā daļā, pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, bet pārvietojoties pa šīs valsts vietējiem lauku ceļiem, jābūt īpaši uzmanīgiem, jo to caurbraucamība vispār netiek garantēta. Tāpat arī bez elektrības jau palikušas vismaz vairāki simti mājsaimniecību Latvijas ziemeļu reģiona daļā, kur tā dēvēto “snieglaužu” dēļ reģistrēti vairāk nekā 1900 avārijas atslēgumi”…
  —–
  .
  “Uzsniga sniedziņš balts…”
  ( Latv(ĀN)ijas “valstī”, ierasti “negaidīti” )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Uzsniga sniedziņš balts” ~
  Kupenās ielas un tilti,
  Ledus no bruģa tiek kalts,
  Sētniekiem (rosīgiem) silti.
  .
  Lielceļi aizpūsti ciet ~
  Greideri vaļņos dzen špūres,
  Kavētā grafikā iet,
  Maršruta transporta tūres.
  .
  Reģions piesnidzis sen ~
  Vietējās nozīmes ceļos,
  “Simtlatu” dzimtļaudis sten,
  “Slavējot” valdošos teļus.
  .
  “Snieglauzēs” maiņstrāva zūd ~
  Drātis trūkst, stabi krīt (veci),
  MONOPOLS nestreso: “Sū#s,
  Klients var iztikt ar sveci!…”

  “Latv(ĀŅU) valsti” klāj sniegs,
  “Balts kā vissmalkākie milti” ~
  “LUMPEŅU nācijai” prieks,
  Uzturēt LIEKĒŽU cilti?…

  =====

  MUĻĶU zeme, SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Kāpēc Kurzemei vajadzīga “puse”? Es esmu no Vidzemes, vai esmu vidzempusnieks?

Draugiem Facebook Twitter Google+