×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Kusiņš: referendums par eiro ieviešanu Latvijā nav iespējams

Foto - LETAFoto - LETA

Referendums par eiro ieviešanu Latvijā nav iespējams, bet var diskutēt par to, kad Latvijai pāriet no lata uz eiro, sarunā ar aģentūru BNS sacīja Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš.

Latvijā ik pa laikam sabiedrībā izskan dažādu organizāciju vai atsevišķu personu pārmetumi, ka tautai netiek dota iespēja izteikties, vai tā vēlas eiro Latvijā, un par šo jautājumu būtu rīkojams referendums. Līdz ar bažām par eiro zonas nākotni tās dalībvalstu parādu krīzes dēļ arvien biežāk Latvijā izskan bažas, vai valstij vajadzētu steigties ar eiro ieviešanu.

Kusiņš paskaidroja, ka eiro ieviešana nākotnē bija obligāts nosacījums, Latvijai stājoties Eiropas Savienībā. Jurists gan atzina, ka var piekrist tiem cilvēkiem, kas uzsver, ka tas netika skaļi afišēts.

“Kampaņas ietvaros acīmredzot politiķi afišēja tikai to, ko viņi uzskatīja par nepieciešamu, bet patiesībā referendums par eiro ieviešanu Latvijā nav iespējams. Var diskutēt par to, kad ievieš, nevis rīkot referendumu, vai ievieš,” teica Kusiņš.

Viņš pastāstīja, ka iespējams diskutēt par to, vai Eiropas vienoto valūtu neieviest 2014.gadā, bet, piemēram, 2015. vai 2016.gadā.

“Tāda rīcības brīvība Latvijā vēl pastāv. Nevar sarīkot tautas nobalsošanu par to, kas patiesībā jau ir izlemts 2003.gadā, tad, kad notika tautas nobalsošana par iestāšanos Eiropas Savienībā. Ar to tautas nobalsošanu patiesībā šis jautājums jau ir izlemts,” uzsvēra Kusiņš.

Viņš gan sīkāk nekomentēja to, kādā formā iespējamas diskusijas par eiro ieviešanas laiku.

Tautas nobalsošana par Latvijas dalību ES notika 2003.gada 20.septembrī, un tajā vēlētājiem bija jāatbild uz jautājumu “Vai jūs esat par Latvijas dalību Eiropas Savienībā?”. Par iestāšanos ES nobalsoja 66,97% iedzīvotāju, un 2004.gada 1.maijā Latvija kļuva par pilntiesīgu ES dalībvalsti.

Latvija plāno ieviest eiro 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+