Edvards Kušners.
Edvards Kušners.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Kušners turpinās darbu “Latvijas Bankas” padomnieka amatā 0

Saeimas amatā nepārapstiprinātais Edvards Kušners no šodienas vairs neturpinās darbu Latvijas Bankas padomē, bet turpinās darbu Latvijas Bankā padomnieka amatā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

“Kušners turpinās nodrošināt saikni un sekmīgu sadarbību starp Latvijas Banku un Saeimu, valdību, ministrijām un valsts institūcijām, esot padomnieka amatā,” teica Silakalns. Viņš informēja, ka attiecīgo amatu Kušners ieņems no šodienas, beidzoties pilnvaru termiņam Latvijas Bankas padomē.

Silakalns skaidroja, ka Kušners turpmāk darba uzdevumus veiks atbilstoši Latvijas Bankas prezidenta vietnieces Zojas Razmusas, kura pašlaik pilda prezidenta pienākumus, norādījumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kušneram būs terminēts darba līgums uz sešiem mēnešiem, tostarp lai nodrošinātu pēctecību darba pienākumu nodošanā nākamajam Latvijas Bankas padomes loceklim.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Saeimas vairākums 24.maijā nolēma neapstiprināt Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā. Par Kušnera pārapstiprināšanu nobalsoja 36 deputāti, pret bija 14, bet atturējās – 28. Vēl astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās. Kušneram nelabvēlīgi nobalsoja Zaļo un zemnieku savienības un “Saskaņas” deputāti, kuriem piebalsoja atsevišķi “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķi un partejisko piederību nomainījušie tautas kalpi.

Kušners toreiz Saeimas lēmumu neapstiprināt viņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā saistīja ar vēlmi ietekmēt Latvijas Bankas neatkarību. “[Lēmuma] patiesie iemesli ir tomēr saistīti ar nacionālās bankas neatkarību, politisko neatkarību, neitralitāti,” pauda Kušners. Viņš norādīja, ka, iespējams, mērķis ir “ātri pārņemt ietekmi Latvijas bankā”.

Vaicāts, ar kādu mērķi tiekot plānots pārņemt kontroli pār Latvijas Banku, Kušners aicināja izpētīt situāciju Ungārijā, kur pēc centrālās bankas prezidenta nomaiņas parādījās skandāls, ka miljards no bankas rīcībā esošajām rezervēm ieguldīts fondos, kas esot saistīti ar Ungārijas prezidenta radiniekiem.

Uz jautājumu par to, vai viņam ir zināmi konkrēti politiķi, kuriem būtu šāda veida intereses, viņš atbildēja, ka nevar tos nosaukt publiski un ka nevar arī publiski apgalvot, ka kādiem politiķiem būtu interese šāda veida rīcībā. “Centrālās bankas rīcībā ir ievērojami finanšu resursi, lai būtu nepieciešams nodrošināt patiešām neatkarīgu un neitrālu centrālās bankas darbību,” pauda Kušners.

Reklāma
Reklāma

Kušners norādīja, ka pašlaik no sešiem padomes locekļiem viņam ir “zelta” jeb izšķirošā balss. Kušners sacīja, ka jautājumā par centrālās bankas neatkarību daudz ko parādīs gaidāmās debates pēc tam, kad Latvijas Banka būs izvirzījusi jaunu kandidātu padomes locekļa amatam.

Taujāts par tālākajām gaitām karjerā, Kušners atbildēja, ka par to neuztraucas, jo viņam esot pietiekoši laba pieredze.

Pašlaik Latvijas Bankas padomē strādā Razmusa, kā arī Vita Pilsuma, Arvils Sautiņš un Aivars Skopiņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.