Latvijā
Politika

“Kustība Par” nebūšot “parasta partija” 16

Foto – Māris Antonevičs

Jaunajā liberālās partijas “Kustība Par” dibināšanā šodien piedalījās 298 dalībnieki. Tā ir gandrīz puse no tiem, kas parakstījuši iepriekš pieteikto manifestu.

“Šā gada 25. janvārī es saņēmos un uzrakstīju vēstuli 25 cilvēkiem. Varēju tikai sapņot, ka šajā zālē būs tik daudz cilvēku,” priecājās Saeimas deputāte Ilze Viņķele. Viņai un vairākiem citiem bijušajiem “Vienotības” biedriem dibināšanas sapucē bija būtiska loma. Piemēram, Lolita Čigāne vadīja balsu skaitīšanas komisiju, bet Pēteris Viņķelis iepazīstināja ar topošās partijas statūtiem. Lai gan partija sevi pozicionē ka liberālu, starp sapulces dalībniekiem bija arī, piemēram, Juris Vidiņš, kurš pazīstams ar saviem stingrajiem nacionālajiem uzskatiem.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Vairums biedru tomēr ir bez iepriekšējas pieredzes aktīvajā politkā. Partijā izlēmuši iesaistīties arī zinātnieki Vjačeslavs Kaščejevs un Andris Ambainis, kuri iepriekš bija izteikušies, ka viņu līdzdalība aprobežosies tikai ar manifesta parakstīšanu. Partijas dibināšanā piedalās arī daudzi cilvēki, kurus varētu raksturot, kā sociālo tīklu (Twitter, Facebook) aktīvistus, piemēram, mārketinga specālists Jānis Polis, rakstnieks Pēteris Purītis, psihologs Reinis Lazda un daži citi.

Saistītie raksti

P. Viņķelis savā uzrunā sacīja, ka “Kustība Par” atšķiršoties no “parastajām partijām”. Piemēram, partijas priekšsēdētājs būšot “viens no līdzīgajiem”. Partija izraudzīšot valdi, bet tā vēlāk pati no savas vidus izvēlēsies priekšsēdētāju. Nebūšot revīzijas un ētikas komisijas, kā citās partijās, bet “pārskatu padome”.

Biedru nauda tikšot aprēķināta pēc progresīvās likmes – tiem, kuru ienākumi ir līdz 1500 eiro, būs jāmaksā 10 eiro mēnesī, tiem, kuriem virs – 15 eiro, bet, ja ienākumi pārsniedz 2000 eiro – būs jāmaksā 20 eiro. Par šo jautājumu izcēlās nelielas debates, tomēr ideja tika atbalstīta.

LA.lv