×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
26. augusts, 2017
Drukāt

“Kustība Par” nebūšot “parasta partija” (27)

Foto - Māris AntonevičsFoto - Māris Antonevičs

Jaunajā liberālās partijas “Kustība Par” dibināšanā šodien piedalījās 298 dalībnieki. Tā ir gandrīz puse no tiem, kas parakstījuši iepriekš pieteikto manifestu.

“Šā gada 25. janvārī es saņēmos un uzrakstīju vēstuli 25 cilvēkiem. Varēju tikai sapņot, ka šajā zālē būs tik daudz cilvēku,” priecājās Saeimas deputāte Ilze Viņķele. Viņai un vairākiem citiem bijušajiem “Vienotības” biedriem dibināšanas sapucē bija būtiska loma. Piemēram, Lolita Čigāne vadīja balsu skaitīšanas komisiju, bet Pēteris Viņķelis iepazīstināja ar topošās partijas statūtiem. Lai gan partija sevi pozicionē ka liberālu, starp sapulces dalībniekiem bija arī, piemēram, Juris Vidiņš, kurš pazīstams ar saviem stingrajiem nacionālajiem uzskatiem.

Foto - Māris AntonevičsFoto - Māris Antonevičs

Vairums biedru tomēr ir bez iepriekšējas pieredzes aktīvajā politkā. Partijā izlēmuši iesaistīties arī zinātnieki Vjačeslavs Kaščejevs un Andris Ambainis, kuri iepriekš bija izteikušies, ka viņu līdzdalība aprobežosies tikai ar manifesta parakstīšanu. Partijas dibināšanā piedalās arī daudzi cilvēki, kurus varētu raksturot, kā sociālo tīklu (Twitter, Facebook) aktīvistus, piemēram, mārketinga specālists Jānis Polis, rakstnieks Pēteris Purītis, psihologs Reinis Lazda un daži citi.

P. Viņķelis savā uzrunā sacīja, ka “Kustība Par” atšķiršoties no “parastajām partijām”. Piemēram, partijas priekšsēdētājs būšot “viens no līdzīgajiem”. Partija izraudzīšot valdi, bet tā vēlāk pati no savas vidus izvēlēsies priekšsēdētāju. Nebūšot revīzijas un ētikas komisijas, kā citās partijās, bet “pārskatu padome”.

Biedru nauda tikšot aprēķināta pēc progresīvās likmes – tiem, kuru ienākumi ir līdz 1500 eiro, būs jāmaksā 10 eiro mēnesī, tiem, kuriem virs – 15 eiro, bet, ja ienākumi pārsniedz 2000 eiro – būs jāmaksā 20 eiro. Par šo jautājumu izcēlās nelielas debates, tomēr ideja tika atbalstīta.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Baidos, ka dibinot arvien jaunas partijas un LIENOT SAEIMĀ BEZ VĒLMES UZLABOT VALSTS EKONOMIKU, 100-GADES ”DĀVANA” LATVIJAI BŪS SASKAŅAS UZVARA 13. SAEIMAS VĒLĒŠANĀS! CIK ĻOTI VISI VIŅI GRIB SASKAŅAS VALDĪBU, KA NAV SPĒJĪGI IZVEIDOT VIENU LIELU, STIPRU UN DARBĪGU LATVIEŠU PARTIJU! NOŽĒLOJAMI!

 2. NORMALA JAU BIJA VIDINJMEITA, BET APVINJKJELEEJUSIES ………………… KUSTIES, KUSTIIBA ……

 3. a kas tas vinkelpiteris no kurienes ???

 4. Kas to būtu domājis! Atbildēt

  Pat sociālo tīklu rakstnieki un dzejnieki?

 5. Pat lozungi tie paši! Atbildēt

  Kura “neparastā” pēc kārtas?

 6. Palika slikta Redzot ,kā tiek brugets cels Saskanai uz uzvaru jo Latvieši ir vienkārši stulbi un kašķīgi !!!!!!Nekā jauna un svaiga te nav tāpat kā bordāna partijā

 7. Pavluts bija nekur nederiga ekonomikas ministrs Kauns par Ambaini ,kas ari šajā varzā !

 8. nu tie pasi vezisi tik cita kule. pat nav verts ne uzmanibu pieverst.

 9. LAtvieši, apsveicu ar gendergeju partijas tapšanu. PAskaties uz tiem cilvēkiem ar ko viņi ir nodarbojušies un ko runajuši iepriekš. TAs ir tīrais mozaikas klons Latvijā.

 10. Haha, kārtējais much wau, so party. Ja tev ienākumi virs 2000, tad to ekstra piecīti izdevumos tu nekad nemaz nekonstatē, ko tur vispār diskutēt. Un tās atšķirības no citām partijām nav nekādas atšķirības. Jau tik agrā stadijā aizmālēt acis nozīmē vēlāk darīt tieši tāpat kā visas pārējās partijas.
  Kad būs partija, kas ieviesīs vienu noteikumu, tad arī balsošu: ja partija vai lielamatpersona simts dienās nav izpildījusi 50% no saviem solījumiem, tad augstākajiem krēsliem jākrīt, bez tiesībām jelkad atgriezties jebkādā valsts apmaksātā amatā.

 11. čupiņa caurvējā Atbildēt

  Nez uz ko cer “ierindas biedri” (bez ironijas), ņemot sev vadoņos Ilzi Viņķeli?

 12. Krievvalodīgiem viena partija(saskaņa),viņi visur vinnē,latviešiem simts(piemēram) un kāš visās vēlēšanās,neviens negrib strādāt fiziskus darbus,grib sēdēt saemā un pelnīt tūkstošus,jā,mīksto pasudze.

 13. ja godiigi apnicis ka tik daudz partiju. vai tieshaam nevar straadaat nekashkjeejpties.

 14. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  ar to mozaīkas karogu? un Karlīni, kā Kārlīti…

 15. Juris vidiņš tak ilzītei tēvs!!Bija itkā” Helsinkietis”Izskatās, ka visi radi PARRRR darbosies.Izjukšana garantēta.Meļi.Sameklējiet , kur šie cilvēki darbojušies.Doroņina ar labi zina šos fruktus.

 16. Lūdzu Dievu, lai vēlētāji aptvertu par ko ir šis stāsts, un izdarītu PAREIZO izvēli. Nevienu balsi šiem nelgām!

 17. Par Latviju, kā jauno Bābeli, kur nav pienākumu un ir tikai tiesības, kur kultūras apziņa tiek dēvēta par tumsonību, kur izvirtība tiek saukta par jaunas pieredzes meklēšanu, kur rupjība saucas “mest izaicinājumus sabiedrībai”, kur ņirgāšanās par citādi domājošiem saucas vārda brīvība, kur noziedzība tiek uzskatīta par indivīda brīvības izpausmēm!

 18. jauna idiotu banda ! Atbildēt

  Latvieši ir gan polītiski neaptēsti. Pirms katrām vēlēšanām mobilizējas jauni “glābēji”, kas parasti nedabū 5%. Vienigais, ko viņi panāk, ir latviešu elektorāta sašķelšanu krieviem par lielu prieku.

 19. Vienkarsi top jauns liekezu bars ! Vel viena partija kas telos Latvijas labklajibas celsanu bet butiba cakares tautai pratu un neslikti barosies uz parasto cilveku rekina !

 20. nebūs atkal kā Vienotībai -sava ” melnā avs” .Šoreiz Viņķele,kurš būs tas,kurš gribēs balsot par viņu?Tāda pat kā Solvita,augstprātīga,pārgudra un līdz neprātam “liberāla”.

 21. Mēs visi par! PAR! PAR! PAR! PAR! Par visu vēlmju piepildīšanu! Tagad un tūlīt! Gribu! Gribu! Par! Par! Paradīzi virs zemes. Tagad un tūlīt! Un PAR mums to visu parādīs!!! Jā! Jā! Par! Par!

 22. Es teiktu:”prātiņ nāc mājās”.Nu cik var.Kur divi latvieši,tur trīs partijas.Daudzi tā arī nav sapratuši: jo vairāk partijas , jo grūtāk izvēlēties balsot vēlēšanās.Tāpēc nav brīnums ka krievvalodīgie un arī latvieši balso par “Saskaņu”.

  • Muļķības! Latvijā – pretēji citām Eiropas valstīm – liberālā niša šobrīd ir tukša. Tik grūti saprast, ka sauklis “Kur 2 latvieši, tur 3 partijas”, attiecas uz labējo=konservatīvo politisko spektru?

   • Kādi “labējie”? Kādi “konservatīvie”? Un tavās acīs, es pieņemu, krievi ir “kreisie”? Rietumos lielotās birkas šeit neder. Latvieši no jauna cīnās par savu valsti — kā pirms 1918. gada. Un krievi cinās par savas impērijas atjaunošanu. (Un oligarhi un zagļi maisās pa starpu.)

Draugiem Facebook Twitter Google+