×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Kustības dalībnieks: nemainot demogrāfijas politiku, 2040.gadā latvieši savā valstī būs minoritāte (3)

starkis-gaida-darbu

Kustības “Par dzīvību” dalībnieks Jānis Pļaviņš premjerministrei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”) nosūtījis vēstuli, kurā uzsver, ka, nemainot demogrāfijas politiku nākamo desmit gadu laikā, 2040.gadā latvieši būs minoritāte savā valstī.

Pļaviņš vēstulē norāda, ka “šobrīd bērnu radīšanas vecumā ir ļoti daudz cilvēku, pēc desmit gadiem tādu būs ievērojami mazāk. Ja visi pārējie apstākļi paliks nemainīgi, tad jaundzimušo skaits neizbēgami samazināsies proporcionāli šai starpībai. Tad mums visus resursus vajadzēs faktiski divas reizes vairāk nekā šodien”.

Viņš norāda, ka, ja šobrīd, lai panāktu pozitīvu demogrāfisko pieaugumu, pāriem nepieciešams radīt trīs bērnus, tad pēc desmit gadiem tiem būtu jābūt sešiem bērniem, kas ir neiespējami.

Ja tuvāko desmit gadu laikā nepieaugs dzimstība, latvieši Latvijā kļūs par minoritāti, pārliecināts ir Pļaviņš.

Kustības dalībnieks vēstulē arī min vairākus mehānismus, kā uzlabot dzimstību – mikronodokļa likmes saglabāšana 9% līmenī, viegli pieejams finansējums mikrouzņēmumu radīšanai un attīstīšanai, būtiskas nodokļu atlaides jaundibinātajiem uzņēmumiem pirmajā darbības gadā, atvieglojumi vecākiem, piemēram, papildu brīvdienas, īsākas darba dienas un citi atvieglojumi, kā arī abortu regulējums pēc Vācijas parauga un iespējams bezbērnu nodoklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uff! Es jau domāju,ka piedāvāja “uztaisīt bērnu”.Lasot sākotnējo teksstu-tā varēja saprast.

  2. vieta tukša nepaliks. Atbildēt

    Vieta tukša jau nepaliks it sevišķi tik laba.
    Saldūdens resursi lieli, zeme 99% auglīga (lai ko izaudzētu nevajag pat dārgas laistīšanas iekārtas), nav zemestrīču, Baltijas jūra (zivis), meži, svaigs gaiss (pat Rīgā karstā vasaras dienā gaiss ir ļoti labs salīdzinot ar citām lielajām pilsētām pasaulē, kur bez sejas maskas vairs nav iespējams paelpot)
    Tāpēc latvieši ir muļķi, kas noniecina Latvijas zemi, jo vienīgais, kas trūkst ir nafta, bet savādāk esam ļoti bagāta valsts ar dabas resursiem 🙂

  3. Tak veco ……. attieksme ir skaidra! Bērna pabalsts mūsu Valstī ir stabili 8 Ls jau kopš 90-jiem. ABorti ir ikdiena. Vīriešiem džips ir dzīves galvenākā prioritāte. Sievietes vairs nedzemdē, bet ‘taisa karjeru’, jo galvenais būt par NEATKARĪGĀM 🙂 Tā ka sabrauks te citas tautas ar citām vērtībām.

Draugiem Facebook Twitter Google+