×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Kūstot lielām sniega masām, uz grants ceļiem pastiprināsies šķīdonis

grantscels_10

Pēdējo dienu laikā visā valsts teritorijā ir uzsnigusi ievērojama sniega kārta, turklāt meteorologi prognozē, ka snigšana turpināsies arī piektdien. Vienlaikus gaisa temperatūra dienas laikā pieturās virs nulles, tāpēc sniegs intensīvi kūst un grants ceļi pārmitrinās vēl vairāk, informēja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Lai pasargātu grants ceļus un nodrošinātu to, ka tie nesabojājas neatgriezeniski, tiek noteikti masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Uz grants ceļiem, jau ir ieviesti 80% no ikgadēji plānotajiem autotransporta masas ierobežojumiem. Masveida ierobežojumi pagaidām vēl pilnībā nav ieviesti Alūksnes, Balvu, Limbažu, Talsu un Valmieras apkārtnē.

No visa Latvijas valsts autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu – 11 075 kilometri, un ikgadējie masas ierobežojumi tiek ieviesti gandrīz uz visiem – uz aptuveni 10 000 kilometru.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

LVC skaidro, ka Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Ņemot vērā to, ka pēdējo 25 gadu laikā valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekama finansējuma apstākļos, bet Eiropas Savienības fondu līdzekļus ieguldīt vietējās nozīmes ceļu remontdarbos nedrīkst, liela daļa grants ceļu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+