×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Kūtī kazlēni, uz palodzes sīpolloki

Foto: LETAFoto: LETA

Vai priecājaties par meteoroloģiskā pavasara iestāšanos? To jautāju mūsu ilggadējiem lasītājiem.

Ilga Sīle Kokneses novadā: “Mēs, gados vecākā paaudze, tomēr esam pieraduši pie īstas ziemas, kas raksturīga mūsu klimatiskajai joslai. Tātad – ziemai jābūt ar kārtīgu salu un bagātīgu sniega segu. Tiesa, mūspusē sniedziņš vēl turas. Bet pēc karstās vasaras laikziņi mūs baidīja ar ļoti aukstu ziemu. Tas nepiepildījās. Tagad vienā dienā mīnus desmit grādu, bet nākamajā – nulle. Klimats tik ļoti mainījies, ka negatīvi ietekmē pašsajūtu. Toties priecājos par katru saules dienu.”

Velta Purlīce Tukuma novadā: “Man aukstās ziemas dikti nepatīk, lai nāk ātrāk pavasaris, vasara. Vēl turu gotiņu, vistas – tām arī patīk siltums. Gaidu sējas un stādīšanas laiku. Sīpoli lokiem podiņā jau iesēti. Martā gādāšu sēklas stādu audzēšanai. Saknes un dārzeņus paši izaudzējam, pagrabā vēl pilns ar pašu gatavotajiem konserviem. Varētu jau kastītēs uz palodzes kaut ko iesēt, bet bažījos – ja nu aprīlī uznāk sals un sniegputenis un stādus nevarēs izstādīt dārzā?”

Terēzija Daugule Ādažos: “Man ir milzīgs prieks par pavasari! Pagājušajā nedēļā manai kaziņai atskrēja divi kazlēniņi. Un sīpoliņus kastītē uz palodzes jau iestādījām. Arī siltumnīcā zemi uzrakām. Tur katru gadu darbus sākam diezgan agri, marta beigās, bet nu šogad izcili agri. Bet augsne zem stikla klājuma silta, pēc pāris dienām varēs sēt. Brīnišķīgs laiks! Un vēl man šķiet, ka šogad būs izcili auglīga vasara.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+