×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Kūtris: Likums paredz, ka Muižniecei alga ir jāmaksā

Dokumenta viltošanā apsūdzētajai Satversmes tiesas (ST) tiesnesei Vinetai Muižniecei atbilstoši likumiem ir jāmaksā alga, šodien žurnālistiem sacīja ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

“Mēs nevaram viņai samazināt algu tāpēc, ka likums ir noteicis, ka tiesnesim, kuram ir apturētas pilnvaras, tiek maksāta amata alga,” norādīja ST priekšsēdētājs.

Kā ziņots, Muižniece pēc pilnvaru apturēšanas ST turpina darbu kā juriste. ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka ST trūkst juridiskā personāla un tiesai ir jāveic dažādi apkopojumi un analīze, un ar to nodarbojas Muižniece.

Kūtra vērtējumā, Muižniece dara vērtīgu darbu. Ja pret viņu sāktā krimināllieta tiks izskatīta tiesā un viņa tiks atzīta par nevainīgu izvirzītajās apsūdzībās, Muižniece nebūs zaudējusi savu kvalifikāciju kā juriste.

Kūtris iepriekš sacīja, ka Muižniece saskaņā ar likumu par Tiesu varu saņem minimālo tiesneša amata algu.

Muižnieces ienākumi pērn bijuši ap 30 500 latiem un no tiem lielāko daļu – 30 434 latus – veidojusi ST maksātā alga, bet 82 latus dividendēs samaksājusi AS “Swedbank”, liecina viņas Valsts ieņēmumu dienesta Publiskojamo datu bāzē pieejamā valsts amatpersonas deklarācija par 2011.gadu.

Kā ziņots, Muižnieces tiesneses pilnvaras ST apturēja pērn vasarā saistībā ar kriminālprocesu par dienesta viltojumu, kurā viņai uzrādīta apsūdzība. Lieta jau nodota tiesai, kas to skatīs šā gada septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+