×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Kūtris: Svarīgi, lai referendumu likumu piemēro pareizi

Referendumu ierosināšanas kārtībā Latvijā šobrīd viss ir kārtībā, jautājums ir par likuma pareizu piemērošanu, intervijā Latvijas Televīzijā pauda Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.

ST trešdien lēma izbeigt tiesvedību par referenduma ierosināšanas likuma atbilstību Satversmei. Tiesā vērsās 30 Saeimas deputātu, kad virzību tālāk ieguva vēlētāju iesniegtais likumprojekts par oficiālu divvalodību Latvijā, ko daudzi uzskatīja par antikonstitucionālu.

“Varbūt kāds gribētu, lai mēs izvērtējam viena vai otra referenduma gaitu, bet tas nav Satversmes tiesas  kompetencē. Varam vērtēt to, ar kuru procedūra tiek regulēta. Noregulēts viss ir, svarīgākais, lai šo likumu piemēro pareizi,” sacīja Kūtris.

Pieteikumā tiesai bija norādīts, ka Latvijā nav institūcijas, kas izvērtē vēlētāju parakstīto likumprojektu, taču tiesa trešdien “skaidri un gaiši” lēmumā parādījusi, ka valstī ir institūcijas, kuru pienākums ir to darīt – tā ir Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), Valsts prezidents un arī Saeimai.

“Valsts prezidents ir praksē pierādījis, ka viņš var norādīt uz, viņaprāt, apšaubāmām situācijām,” atzina Kūtris.

ST priekšsēdētājs uzsvēra, ka būtiski ir, lai CVK nepieņemtu lēmumu, izejot no politiskajiem argumentiem. “Tas nozīmē, ka Administratīvai tiesai ir jāskatās, vai CVK varēja šādu administratīvu aktu pieņemt un vai tas ir juridiski pamatots,” skaidroja Kūtris, jautāts par CVK lēmumu saistībā ar pilsonības nulles variantu. Komisija nolēma, ka šis vēlētāju iesniegtais likumprojekts nav tālāk virzāms, ko iesniedzēji pārsūdzējuši tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+