×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Kūtsmēslu krātuvju būvei paredz četru miljonu eiro atbalstu (4)

kutsmesli

Lauku atbalsta dienests (LAD) aprīlī izsludinās projektu iesniegšanu pasākuma “Lauku saimniecību modernizācija” 15. kārtā jaunu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai un nepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei.

Šim mērķim paredzēts atbalsta finansējums četru miljonu eiro apmērā, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece.

LAD lēmumus par projektu apstiprināšanu pieņems līdz šā gada 30. septembrim. Savukārt astoņus mēnešus pēc LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu projektam ir jābūt īstenotam (ne vēlāk par 2015. gada 1. jūniju).

“Mēs aicinām lauksaimniekus aktīvi izmantot šā pasākuma finansējumu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai un modernizācijai, jo šī gada 27. jūlijā beidzas desmit gadu pārejas periods, kurā bija jāuzbūvē vai jārekonstruē kūtsmēslu krātuves,” norāda uzsver ZM valsts sekretāra vietnieks Aivars Lapiņš.

Viņš arī atgādina, ka kūtsmēslu krātuves ir nepieciešamas tām lopkopības saimniecībām, kur ir vairāk par piecām dzīvnieku vienībām  īpaši jutīgā teritorijā vai vairāk par desmit pārējā Latvijā. Turpmāk uz Eiropas Savienības investīcijām varēs pretendēt tikai tās saimniecības, kas kūtsmēslu krātuves būs izbūvējušas.

Informācija par to, kādu krātuvju būvniecība un rekonstrukcija tiks atbalstīta, būs pieejama LAD mājas lapā no 10. aprīļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tie četri miljoni euro labi ja iznāks 3-4 lielsaimnieku fermām. Viņi jau tādi nabadzīgāki, pārējie, kas gribēs, uzcels paši, ja nē, lai maksā sodus! Kārtībai jābūt! Bet ja domā ekonomiski, nav ko to naudu visiem dalīt un sadrumstalot ražošanu! Dūklavam var ieteikt uz 2000 ha zemes, kas pēc ZSA ieteikuma ir
    “optimāls” lielums saimniecībai, uzbūvēt vienu kārtīgu sūdu krātuvi, būs kur vest te iebraukušos ES ierēdņus parādīt un palielīties, kā Latvijā attīstās industriālā lielražošana piensaimniecībā. Bet par sīkzemniekiem – nu tie lai brauc uz Īriju, te viņiem ar savām 5-10 govīm nav ko piesārņot zemi un ūdeņus!

  2. Noteikumi pieņemti 2004 gadā , kad tika pieņemti arī citi nenormāli Eiropā nēesoši lēmumi , kuru rezultātā likvidējās lielākā daļa saimniecību un kautuvju .VAI ŠOS NOTEIKUMUS NEVAJADZĒTU PĀRSKATĪT UN PIETUVINĀT EIROPĀ ESOŠAJIEM . KUR LAI ZEMNIEKS BŪVĒ ŠĪS LIELĀS GRANDIOZĀS BŪVES KĀDAS PAREDZĒTAS??????

  3. “…. kūtsmēslu krātuves ir nepieciešamas tām lopkopības saimniecībām, kur ir vairāk par pieciem lopiem īpaši jutīgā teritorijā vai vairāk par desmit pārējā Latvijā”

    Totālas muļķības. Par kādiem lopiem iet runa – aitām, vistām, nosacītām mājdzīvnieku vienībām? Acīmredzami rakstītājam nav skaidrs ko viņš raksta.

  4. vismaz darzus bus ar ko meslot …, taa jaameklee un jaaluudzas pa pasauli

Draugiem Facebook Twitter Google+