×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Ķuzis: 16.marta pasākumi Rīgā aizvadīti mierīgi (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Policijas darbinieki Bastejkalnā latviešu leģionāru atceres dienas - 16. marta pasākumu laikā.

16.marta notikumu epicentrā Rīgā pasākumi šogad ir noritējuši salīdzinoši mierīgi, policijas izstrādātā taktika un iesaistītie resursi ir nesuši pozitīvu rezultātu, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Norises laikā tikai dažas personas aizturētas par administratīvajiem pārkāpumiem. Kā informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļa, Doma laukumā un pie Brīvības pieminekļa pasākumu norises vietās kopā aizturētas septiņas personas – trīs par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā, divas par iespējamu atrašanos narkotisko vielu ietekmē un divas par sīko huligānismu.

Ķuzis pastāstīja, ka policijai ir izdevies panākt mierīgu pasākumu norisi abām pretēju uzskatu paudēju pusēm. Attiecīgi pušu starpā neizveidojās nekādas konfliktu situācijas, un policija nodrošināja sabiedrisko kārtību un drošību.

Likuma grozījumi par piketiem un gājieniem ir devuši būtisku ieguldījumu kārtības nodrošināšanā. Bija iespējams nodrošināt to, lai vienā vietā un vienā laikā neatrastos divu pretēju viedokļu paudēju puses, kas, kā vērtē Ķuzis, noteikti radītu konfrontācijas riskus un konflikta situācijas.

Valsts policija turpina strādāt un monitorēt situāciju pēc īpaši šai dienai izstrādāta plāna gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Atsevišķi pasākumi valsts galvaspilsētā un citviet Latvijā plānoti visas dienas garumā.

Kā katru gadu, pēc 16.marta pasākumiem Valsts policija vadības līmenī izvērtēs savu taktiku, lai novērtētu tās efektivitāti un vājos punktus, kuriem nepieciešami uzlabojumi nākamajos gados, norādīja Valsts policijas priekšnieks.

Kā ziņots, Rīgā šodien notika latviešu leģionāru piemiņai veltīti pasākumi, kuru laikā tā sauktie antifašisti piketēja pret “nacisma glorifikāciju”.

Leģionāru piemiņas gājienu organizēja biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa. Gājiens noslēdzās ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

Tā saukto antifašistu protesta pasākumi “pret nacisma glorifikāciju” notika Doma laukumā un Bastejkalnā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. NA atbalstītājs Atbildēt

    DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU !

  2. Darits! Paldies!

  3. Ķuzis tagad spodrina savas spalvas, sakot cik viss labi noorganizēts un kontrolēts. Ir jau skaisti vispirms pašiem sacelt vētru ūdens glāzē un pēc tam tīksmināties, ka nekas nav izlijis. Vēl jau nekur nav pazuduši policistu pārspīlētie brīdinājumi par īpašiem apstākļiem šogad pie Brīvības pieminekļa, kā dzirdējām TV, uz kuru pamata valdība savukārt pieņēma pārspīlētus rīkojumus…ar ministra atlaišanu, pirms viņš vēl neko nebija izdarījis. Tā teikt, drošs paliek drošs, jāsoda katrs, kuram ir citādi uzskati nekā vadonim!

Draugiem Facebook Twitter Google+